Zasloužená sobotní dělba bodů s Loko,…

TJ Bižuterie : Loko Liberec 3:1(22,22,-18,31) a 0:3(-23,-18,-23)

V Derby jsme se sešli proti kompletnímu a hodně našlápnutému soupeři prakticky komplet. chyběl Káča a Pižla (pracovní, ev. rodinné důvody).  Začátek dopoledního utkání byl poznamenám oboustrannou nervozitou – přeci jenom, bylo to hodně  nahecované.

První dva sety jsme kupili celou řadu nepřesností, zejména na příjmu a smeči. Soupeř naštěstí, vždy ve správný okamžik „osolil“ servis. Na tom hosté zcela vyhořeli a tak jsme koncovky prvních dvou setů zvládli. Ve třetím setu se hra Loko začala zlepšovat, ale především je potřeba říci, že jsme k tomu přispěli sami, příliš chladným a profesorským přístupem a set jsme projeli. Čtvrtý set byl opravdovou volejbalovou válkou, ve které jsme měli celou řadu „mečbolů“, ale soupeř je odvracel až do stavu 32:31, kdy Havlis dokonale zvládl svoji roli a bombou ze servisu nám přidělil 2 body a cenné vítězství. Za předvedenou hru ve čtvrtém setu se nemohl nikdo stydět, bylo se na co koukat.

K odpolednímu utkání, které jsme kvůli divákům nechali k nelibostí hostí až na 14.00 (zkoušky soupeře typu jede mi vlak a mám malování, mě tedy opravdu pobavily,…. :-)). Zřejmě to Lokotku nakoplo a my jsme zůstali příliš spokojeni sami se sebou.

Odpolední zápas jsme bojovali nejenom se soupeřem, ale především sami se sebou. Neplnění dohodnuté taktiky bylo živou vodou na soupeřův mlýn, který nás odpoledne celkem v pohodě přejel. Naše zbytnělá EGA si tentokrát musejí sáhnout  trochu do svědomí, protože tam byla pravá příčina odpolední „fligny“ – takhle jsme se na hřišti nerafli už  hodně dlouho :-), ale nejsme z cukru, tak to snad přežijeme.   Je nutné vyzdvihnout soupeřův útok středem i na kůlu, kde se proti dopolednímu zápasu jejich mladí hodně polepšili. Kulemu to naši nahrávači hodně ulehčili,…. Šanci na obrat jsme měli možná ve třetím setu, kdy soupeř za stavu 16:17 poslal míč do jasného autu – půlmetru nad naší obranou a „Ludvajs“ zcela nepochopitelně pískl teče. K této drobnosti se přidaly dva podstatnější problémy – Kubina se po skvělém útoku odporoučel k zemi – jeho záda nevydržela a Dupy následně na bloku zaznamenal lehký výron. Přesto jsme to nezabalili a bojovali, ale rozjetého soupeře už jsme neměli čím zastavit a zaslouženě vyhrál. Loko má silný tým a 3:1 bilance  s ním, je velmi slušná.  Rozhodčím jsem sice dal za 5 v obou zápasech, ale zejména odpoledne v tom vláli jako v bandasce. První balón a Čertovi odpískaný nesmyslný „dvoják“, byl jenom jednou z celé řady nepřesností, které ale byly oboustranné.

Sestavy:

Dopoledne:    Burian, Havel, Barek, Šácha, Jakubíček, Procházka, Horčička – libero.  Střídali: Rückensteiner, Kubeš
Odpoledne:    Pastuch, Kubeš, Havel, Procházka, Dupač, Jakubíček, Horčička – libero. Střídali: Šácha, Barek, Burian, Rückensteiner

Na závěr jsme v plném počtu absolvovali kytarový večírek a z haly jsme se rozprchli v dost pozdních hodinách. Volejbal nechceme do konce roku ani vidět.

• blbě jsem nahlásil do VISu výsledky,….