Naše Jablonecko o utkání s „Bolkou“,…

Volejbalistům se hra nedařila, ale překvapení nepřipustili

11.12.2010 19:04:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Domácí volejbalisté Bižuterie doma hostil tým z Mladé Boleslavi. V obou utkáních dokázali zvítězit a připsat si další body do tabulky II. ligy.

Bižuterie – VK Prasyl Mladá Boleslav 3:2 (- 17, – 15, 19, 22, 13)

První dva body sice získali domácí volejbalisté, ale potom už průběh prvního i druhého setu nepřipomínal, že domácí jsou ve dvojutkání favority. Základní sestava Střižík, Burian, Prokoph, Barek, Havel, Dupač a libero Horčička se střídajícím Pastuchem, vyhořela na příjmu a následně ve všech herních činnostech. Do druhého setu nepomohla ani výměna na nahrávce, kam kouč Zajíček poslal zkušenějšího Procházku. Až úvod třetí sady, již za přítomnosti Šáchy, poslal Bižuterii po čase konečně do vedení 2:1 a následně na 6:2, a to vše z podání Buriana, se kterým měl soupeř značné potíže. Rozdíl 4 – 5 bodů se dařilo do koncovky domácím udržovat a výhrou ve třetím setu svitla naděje. Boj o prodloužení do pátého setu začali jablonečtí volejbalisté nevýrazně, prohrávali 5:8 a až od stavu 9:9 měli navrch. To byl na podání opět Burian. Domácí si vytvořili náskok a koncovku proměnili. Pátý set je vždy loterií a ten Bižuterie začala dvěma ránami Havla – 0:2. Pak se karta obrátila a domácí zaslouženě obrátili i skóre celého utkání a vyhráli s rozdílem pouhých dvou míčů.

bižuterie – VK Prasyl Mladá Boleslav 3:1 (23, – 21, 18, 18)

První set byl obrazem trápení z prvního mače, ale přes nepříznivý stav 20:22 se podařilo set zachránit. Druhé dějství dávalo naději, že se domácí prosadí, když vedli 8:2, ale opak se stal pravdou – hosté druhý set vyhráli. Další dva sety tohoto zápasu už byly v sobotu opravdu poslední a domácí tak ukončili anabázi se soupeřem, který se zdál, že pro ně bude snadnějším soupeřem.

„První zápas byl v úvodních setech o příjmu, který jsme měli hrozný, ale pak jsme každý set museli stejně udřít. Odveta byla sice jasnější, ale žádný zásadní obrat se nekonal,” řekl po odehraných duelech kouč bižuterie Vladimír Zajíček.

Sestava: Rückensteiner, Dupač, Havel, Hrubeš, Pastuch, M. Šén – libero Horčička a střídali Burian, Procházka.