Volejbalová NHL: zápasy č. 67, 68, 69, 70!

Mlejnek, repre kadetek 2012Volejbalový víkend o jarních prázdninách přinesl nejdříve páteční zápasy extraligy juniorek proti týmu SG Brno. Soupeř mne potěšil faktem, že přijel na silnou skupinku hráček, které bojují o body v extralize žen a mají na svém kontě i starty v kadetských a juniorských reprezentacích České republiky. Na místo činu se také vrátila liberecká odchovankyně Anička Suchá “ ŠOUMEN“ a na diagonále využívala nahrávky další kadetské reprezentantky Marušky Kůrkové (odchovankyně Opavy)! Škoda, že „ŠOUMEN“ má brutálně zpackané postavení nohou – těžký šlapošlap a z něho i vyplývající pochroumanou úderovou techniku, smečovat jako levák s levou nohou vepředu uměla Bulharka Antonina Zetová, ale ta byla o 15 centimetrů vyšší a víte, co se říká o bulharských volejbalistech…

Maruška Kůrková od dob stání za lajnou v kvalifikaci o extraligu juniorek v dubnu 2011 v dresu Opavy udělala výrazný pokrok, přesto má několik typických chyb českých nahrávaček, střelba není nízká nahrávka a distribuce 1, 2, 3, kdy si každý útočník zapíše chybný zářez na pažbě a ani jedna hráčka nedostala dva životy není to pravé taktické ořechové. V reprezentaci juniorek (byla první nahrávačkou RD 94 na MEJ v srpnu 2012 v turecké Ankaře) a reprezentaci kadetek (první nahrávačka na letošní  úspěšné lednové kvalifikaci kadetek v Brně) měla jednodušší situaci. Na první smeči hraje Míša Mlejnková a tak taktika vše na Mlejnkovou – nejvíce bodující hráčka z 28 týmů, které hrály kvalifikační lednové turnaje v Evropě – slavila úspěch a “ ŠOUMEN “ a spol vytvořily podpůrný tým a to stačilo na postup přesMaďarsko, Litvu a Portugalsko spolu s vítězným Německem, které kaučoval opět úspěšně můj starý dobrý známý Jens Tietboehl. To je ten borec, který nám na začátku února pomáhal na jednom úterním tréninku.

Zpět k zápasům, adaptace na agresívní útočný styl Brna, rychlá střelba do IV a rychle za hlavu na „ŠOUMENA“ nám vytvořila výbornou možnost zahrát si bez zábran dva kvalitní zápasy, kde jsme nevyužili nejistoty brněnských hráček v koncovkách setů, kdy kupily násobené chyby! Škoda, že se proti Brnu v tomto složení nedá hrát častěji! Druhý den přinesl zápasy s pořadovým číslem 69 a 70 pro změnu v KP I proti Varnsdorfu. Opět naše adaptace na technický a ulívací volejbal. První zápas zbytečně komplikovaná koncovka prvního setu. Ve druhém zápase po prvním setu výpadek ve druhém a o výsledku rozhodla zvládnutá koncovka třetího setu a fakt, že ve čtvrtém setu jsme si díky servisu Aničky Zajíčkové vytvořili dostatečný náskok pro naši strachovku na konci setu. Posunujeme se v tabulce KP I vzhůru a za 14 dnů sehrajeme 2 zápasy v neděli 24. března doma na MH s týmem Železného Brodu.

V extralize juniorek máme měsíční pauzu viz ME kadetek v Srbsku a Černé Hoře, kam vyrazí jak Mlejnek tak “ Marry“ Kůrková. Pochvala za předvedenou hru s Brnem a vybojovaná vítězství s Varnsdorfem. Do zápasů zasáhly tyto hráčky: Přibíková, Pechová, Hnízdová, Šturmová, Košatová, Skružná, Rupertová Anna, Rupertová Amálka, Ulvrová Kristýna, Jurková Karolína (KP I) Zajíčková Anna a libera Prokůpková a Havlíková Kristýna. Vše podpořily rodičesvými hlasivkami a máme před sebou posledních 9 mistrovských zápasů této sezóny – 3 v extralize juniorek a 6 v KP I!