Secret info about the destroyed Rabita Baku by Vkfbank Istanbul in FF Champions League 2013

Vakifbank Istanbul Nejdříve omluva našim úspěšným borcům TJ Bižuterie, kteří sehrají v sobotu 16. března poslední dva domácí zápasy ve II. národní lize mužů proti týmu TJ Praga Praha. Časový souběh zápasů se semifinálovými duely Ligy mistrů na www.laola1tv je neúprosný.

Hraje se v hokejové hale v ruském Omsku u Jardy Jágra a od 10. 30 nejdříve souboj Lokomotiv Novosibirsk vs Zenit Kazaň  a od 13. 30 souboj italského Cunea s polskou Zaksa Kedzierzyn! Vracím se k minulému víkendu, kdy si v Istanbulu zopakovaly týmy Vakifbanku Istanbul a Rabity Baku finálový souboj v Lize mistryň z roku 2011. Když pominu tradiční nepřipravenost našich českých komentátorů a drobnosti jako neregistrování taktiky Rabity v podobě dvojstřídání Starovič, Žukova za Montano a Skorupa ve druhém setu můžete se podívat ze záznamu ČT sport na celý zápas a zkontrolovat realitu ve statistikách CEVU.

Podstatně zajímavější možností je nejít cestou sumace, ale chronologických časových rozeher celého zápasu. Pokud bychom měli jít terminologií německého volejbalu máme hru po přihrávce HK I a hru po vlastním servisu – po našem “ bodovka“ po mezinárodním BP – break pointy. Tak se podívejme jak Rabita a Vkfbank Istanbul odehrály celý zápas v HK II na bod! Oficiální statistiky mluví o 22 vítězných break-pointech – vítězných bodových situací Vkfbank Istanbul a pouze 13 vítězných break-pointech Rabity Baku. To zajímavější je se podívat na jednotlivé sety. Set první a vítězství Vkf Bank Istanbul 25 – 17!

A zde chronologický přehled za jakého stavu v setu získával Vkf Bank break pointové body: 3 – 2, 5 – 3, 7 – 4, 8 – 4, 11 – 6, 14 – 8, 16 – 10, 17 – 10, 20 – 13, 23 – 17, 24 – 17, 25 – 17!!! Zajímavostí tohoto setu je za stavu 1 – 2 ve prospěch Rabity nevyužitá bodovka – úder 3 od blokařky US Akinradewo proti Glince, která po nedůrazném útoku zdvojila obranu středu sítě! A Rabita uhrála v prvním setu BP poprvé za stavu 10 – 14, následně za stavu 12 – 17, 15 – 20 a poslední čtvrtý BP za stavu 17 – 21 a time-out G. Guidettiho a poté zkažený servis – smečovaný č. 7 diagonální hráčky Rabity Montano. Poměr break – pointů v prvním setu: 12 – 4!!! Druhý set přinesl vítězství Vkf banku 25 – 20. Chronologie bodových situací Vkf Banku : 6 – 6, 8 – 8, 9 – 8, 11 – 9, 13 – 10, 18 – 15, 21 – 17 , 24 – 19! Bodové BP Rabity Baku:  4 – 5, 4 – 6, 6 – 8, 14 – 13. Rabita vedla v setu 5 – 4, 6 – 4 a 8 – 6. Poslední BP získala a snížila náskok Vkf Banku za stavu 13 – 14. Od tohoto stavu pouze získávala body v HK I po příjmu! Poměr BP ve druhém setu: 8 – 4!!! Nejvyrovnanější set byl třetí a vítězství Vkf banku 25 – 23! Chronologie získávání BP Vkf Banku: 1 – 0, 9 – 11, 10 – 11, 11 – 11, 16 – 16, 19 – 18, 20 – 18, 22 – 19, 24 – 21!!! A zisk BP Rabity ve třetím setu: 5 – 6, 6 – 8, 6 – 9, 7 – 11, Při tomto stavu si chtěl GG trenér Vkf banku vybrat time-out 1, který mu pro pozdní signalizaci nebyl umožněn, vznikla dlouhá debata a Vkf bank vzápětí Brakočevič uhrála po příjmu ze zóny II proti dvojbloku Montano 7 (bránila účelově v zóně IV, výměna se smečařkou Cruz 8) Krsmanovič 5  a poté bodové situace viz výčet Vkfbank. 13 – 15 – stále ještě vedení Rabity! 22 – 21 – snížení náskoku Vkf Banku a 24 – 23 – eso smečařky Cruz proti liberu Vkf banku. Poměr BP v posledním setu: 9 – 7! Celkový poměr BP :  29 – 15!!!