Volejbalisté Bižuterie potvrdili čelo tabulky

21.11.2010 21:06:40 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po dvanácti kolech druhé volejbalové ligy mužů byli hráči Bižuterie na prvním místě a to potvrdili i v uplynulém dovojkole, ve kterém porazili na domovské palubovce městské sportovní haly tým Ervěnice – Jirkov dvakrát 3:0.

Bižuterie – Ervěnice 3:0 (25, 24, 21)

Domácí hráči byli favority, ale v úvodu prvního setu to nebylo vůbec znát. Vyráběli chyby ve všech herních situacích a rázem byl stav 3:8. Poté bižuterie začala točit sestavou a snižovat náskok hostí, přesto do koncovky šli hosté při vedení 20:18. Domácí volejbalisté se poprvé ujali vedení 22:21, ale zkušený Burian zkazil smeč a bylo srovnáno. Burian však vše napravil při setbolu hostí, kdy srovnal na 24:24 a další bod překvapivě blokem získal nahrávač Procházka. Závěr však patřil domácím 27:25.

DIváci na volejbale Druhé dějství vypadlo nadějněji, domácí měli náskok kolem pěti bodů, ale koncovku si chybami zkomplikovali sami, vždyť vedli 21:15. Ze stavu 24:24 koncovku setu zvládli. Třetí set už byl pro padesátku diváků klidnější, domácí získali dostatečné vedení 16:10, které hosté sice snižovali, ale Bižuterie celkovou výhru uhájila.

Sestava: Kubeš, Šácha, Rückensteiner, Burian, Dupač, Pastuch – libero Horčička, Havel, Procházka.

bižuterie – Ervěnice 3:0 (18, 18, 16)

Odvetný zápas byl již jasnější a bylo vidět na hřišti, kdo je ve špici druhé ligy a kdo na jejím chvostu. Kouč domácích Zajíček měl na sobotu k dispozici dokonce patnáct hráčů, a tak v tomto zápase hrála jiná sestava, která byla úspěšnější.

Odpolední sestava: Prokoph, Hrubeš, Střížík, Havel, Barek, M. Šén – libero Horčička.