„Standing ovation“ v Karlových Varech

Karlovy Vary : Jablonec 1:3(-24,22,-10,-12) a 0:3(-23,-23,-25)

To, že je v Karlových Varech pěkně rušná atmosféra během utkání ,jsme poznali již dříve. Školní hala s nízkým stropem, guma na betonu místo palubovky a zřejmě nejlepší fandící obecenstvo v soutěži, permanentně bušící do bubnů. Takže jakákoliv komunikace na hřišti je hodně obtížná.

Na mistrovský zápas odjelo celkem 12 hráčů, z toho ovšem 3 nahrávači. Základní šestka dopoledního utkání začala velmi koncentrovaně a od počátku byla na našem týmu znát veliká snaha, nedat soupeři zadarmo ani balón. Karlovy Vary nejsou doma zvyklé prohrávat. První set byl bitvou o každý bod, ale neustále jsme drželi soupeře „pod sebou“, i když jsme udělali celou řadu chyb a David Procházka hledal trochu na nahrávce jistotu. První set jsme v koncovce s přehledem uhráli. Druhý set bylo cítit, že se naše hra, zejména na obraně, zásadně zlepšuje. Přesto jsme druhý set ztratili, když jsme za stavu 20:20 vystřídali  po 2 chybách, do té doby velmi dobře hrajícího Toma Pastucha, za našeho druhé „účko“, Toma Havla. Ten přišel na plac trochu chladně, následovala jeho chyba a zápletka ze strany rozhodčích, ohledně střídání. Ta znamenala zbytečnou ztrátu druhého setu. Ze hry soupeře v těchto chvílích bylo znát, že je z naší obrany trochu bezradný. To jsme zcela potvrdili ve třetím a čtvrtém setu, na který asi budou chtít domácí hodně rychle zapomenout. Koncentrovaná obrana a přesné plnění domluveného postavení v poli, znamenaly pro domácí plejery naprostou zkázu. „Burák“ uhrával vše, „Barčus“ i Patrik hráli skvěle na příjmu. Jarda Barek navíc i  bezchybně na smeči.  „Havlis“ soupeře ničil poctivým blokem od lajny a jeho rány z druhého sledu, byly „z jiné soutěže“ – domácí na toto neměli žádnou odpověď. Malý prostor se našel i pro Lukáše Prokopha, který potvrdil, že servis umí. Cenné vítězství po výborném výkonu,  znamenalo pro nás, že jsme nevážili dlouhou cestu k „oplatkářům“ zbytečně.

Odpoledne jsme si dovolili „luxus“ v podobě změny 3 hráčů dopolední sestavy. Na druhý blok šel Petr Dupač místo Martina Jakubíčka, Tom Pastuch na smeč místo „Buráka“ a na náhru „Ruky“.  Bylo jasné, že dopolední „Waterloo“ se asi opakovat nebude, na to jsou domácí příliš zkušený tým, přesto jsme nabídnutou šanci na 2 vítězství, rozhodně nechtěli pustit „po vodě“. Tom Pastuch začal velmi dobře na příjmu i uhrávce a celé první dva sety jsme drželi domácí na „malý distanc“, který jsme vždy v koncovkách dokázali zkušeně potvrdit. Domácí se nám trochu „trefovali“ do okének v obraně, ale nápravou byla vždy 100% uhrávka  „Havlise“. Jarda Barek držel výborný příjem. V koncovce 3-tího setu jsme trochu polevili a domácí se začali „chytat“. „Pižla“ obdržel velmi spornou žlutou kartu a místo vedení 22:20 to bylo opačně.V  koncovce se na síť vrátil „Burák“ a „Čert“ na náhru a zápas jsme opět v koncovce dokázali uhrát.

Poděkování naprosto skvělému a korektnímu publiku, které domácí hráče hnalo neustále dopředu, i za ztraceného stavu – a to zejména dopoledne. Odpoledne oba tým sklidiliy potlesk  „ve stoje“, za bojovný a pěkný volejbal – výsledek vypadá jednoduše, ale realita byla poněkud jiná.

Opět jsme potvrdili, že umíme hrát týmově a naše obrana je pro soupeře docela problém. Hráli jsme výborný volejbal a myslím, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Dopoledne si myslím, že nás navíc pěkně „nažhavila“ posměšná gesta některých mladých, od jinak hodně korektního soupeře,……. Po dopoledním zápase na ně možná na chvilku zapomenou 🙂 Ale nutno říci, že to nebylo nic dramatického. I to ke sportu patří.

Sestavy:
Dopoledne:   Procházka, Burian, Pastuch, Střižík, Jakubíček, Barek,  libero: Horčička, Střídali: Havel, Prokoph
Odpoledne:   Rückensteiner, Pastuch, Barek, Havel, Dupač, Střižík, libero: Horčička, střídali: Burian, Procházka

1. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 16 13 3 0 42:17 1368:1251 29
2. VK Rakovník 15 11 4 0 38:26 1428:1319 26
3. TJ Lokomotiva Liberec 15 8 7 0 30:27 1298:1285 23
4. VK Karlovy Vary 15 8 7 0 29:30 1327:1365 23
5. VK Prasyl Mladá Boleslav 16 7 9 0 27:36 1374:1416 23
6. VK Slovan Chabařovice 15 7 8 0 33:32 1439:1405 22