VK Choceň – Železný Brod 3:0(19,16,19) a 3:0(18,24,19)

V sobotu jsme do Chocně odjeli v krásném počtu 13, z toho 11 plejerů. Při pohledu do zpětného zrcátka na dvě „zanzibarové mrtvoly“ v podob mladých, musím svoje počty opravit – použitelných bylo poněkud méně. Samozřejmě jsme po paměti „zakufrovali“ k Městské hale, netušíce, že v Chocni mají nový a sakra pěkný volejbalový stánek. Dopolední základní šestka Kubina, Havlis, Roman, Šáchič, Kuba a Ruky, s Mírou na liberu, měla od začátku zcela zásadní problémy s příjmem podání, který byl hlavním důvodem naší hladké prohry ve všech setech. Domácí mladí solili servis jako o živost a vůči tomu naše „smrtící plachta“ byla trošku v kontrastu, trošku dost tedy,…. soupeř měl přihráno až příliš dobře. Nicméně opět jsme to neodchodili, ale na soupeře jsme prostě neměli, pokus zvrátit průběh několikerým střídáním neměl šanci na úspěch.

Odpolední zápas jsem začali ve stejné sestavě pouze s Káčou místo Šáchiče lépe, kupodivu relativně přihráno – ale balony zadarmo jsme nepoložili. První set jsem vedli  do stavu 17:15, potom jsme si vybrali slabší chvilky zejména na drajvu a set byl v tahu. Druhý set jsme měli 2x nebo 3x na ruce, nicméně jsme v důležitých momentech nesložili na sakra vysoké bloky, výrazně mladších a lehčích domácích. Myslím, že se odpoledne nehrál vůbec špatný volejbal, který domácí obecenstvo odměnilo „standing ovation“ – pokud jsem Choceň nazval poněkud expresivně v předchozích příspěvcích, tak zejména kvůli vypráskané neděli. Jinak o podobném publiku si můžeme nechat jenom zdát,… Hodina a půl ač to podle výsledku nevypadá,… některé výměny byly „imho“ dost vydařené, bohužel většinou se šťastnějším koncem pro domácí. Pochvala pro úplně všechny za bojovnost – jsou 1-2 výjimky, pro které to tak zcela neplatí 🙂

Příští týden lépe a radostněji proti Třebínu – pohled na tabulku mě poněkud děsí, ale vždy jenom chvilku 🙂  Včerejší „Kopec“ v počtu deseti kusů byl zbytečně dlouhý, zbytečně zelený,…