Velmi slušná práce na Pragovce,….

TJ Praga : Jablonec 1:3 (-20,18,-21,-15)  1:3 (-22,-16,19,-12)

Dvě auta naložená devíti bižuterími sokoli, odjela do Prahy na Pragovku s ambicí, sebrat domácím nějaký ten setík i bodík. V naší sestavě sice pár sokolíků chybělo, ale, jak se přes den ukázalo, naše sestava byla na domácí dostatečná. S Pragovkou máme za poslední dobu bilanci hodně dobrou a umíme na ní zahrát. Pokud by někdo dal tip na výsledek podle rozcvičky, asi bychom museli prohrát. Přijeli jsem trošku pozdě, rozcvička byla hodně krátká, přesto jsme první set domácím s přehledem sebrali. Vzápětí přišla ve druhém setu, jak to už u nás bývá, celá řada chyb na příjmu – nutno říci, že ve druhém setu začala Pragovka „solit“ servis a podařilo se jí, nás na příjmu slušně rozebrat. Přesto jsme v koncovce druhého setu již začali opět hodně dobře zabírat a dotáhli z děsivě nepříznivého stavu 16:4 na rozdíl asi 6 bodů, ale to bylo vše… Ve druhém setu naše obrana i útok byly nad síly domácích a ve čtvrtém setu jsme Pragovku „přejeli“ sakra výrazně.

Odpolední dvouhodinová pauza nám neublížila a ve druhém zápase jsme začali velmi dobře, přesto koncovka prvního setu byla trochu nervózní s řadou drobných chyb, které byly důsledkem nepozornosti a pocitu, že to půjde samo. Trochu nepřesní rozhodčí příliš klidu také nepřidali – nutno říci, že ale pískali korektně a kiskíky byly rovnoměrně rozděleny. Ve druhém setu jsme Pragovku smázli rozdílem třídy, abychom ji nechali, v setu třetím a zcela zbytečně, nadechnout a set nám vyfouknout. Hrát na 3:0 není tak jednoduché,… :-D. Nebo je, ale my to moc neumíme. Přesto se naše sokolská letka dokázala soustředit na další dějství a čtvrtý set, zbylo z Pragovky jenom torzo. Cenná vítěství po perfektním kolektivním výkonu starých „volejbalových matadors“,…

1. Střižík, Procházka, Delgado, Burian, Kubeš, Havel, libero: Horčička
2. Jakubíček, Procházka, Delgado (Střižík), Burian, Kubeš, Havel, libero: Horčička

• Pragovka je fajna parta, jenom frajírek s č. 7 si svoje posměšná  gesta musí schovat někam do krajského přeboru,… Byl paradoxně naším největším pomocníkem, .. 🙂
  • Jaromír hrál na zapřenou – bloknutá záda, injekce – přesto výborný výkon a spolehlivá volejbalová rutina. Marně přemýšlím, kdo z mladejch by něco podobného „dal“,… Zbytečná úvaha, žádného krom jednoho, vlastně nemáme,..
  • Míra Burian odehrál excelentně obě utkání,.. Několikrát jednoblokem sestřelil numero 7 a především, jeho ostrá „diga“ je bezkonkurenční. Tenhle úder na těžký blok umí jenom Míra,… 14 dní bez tréninku – z toho týden s nepříjemnou nemocí,.. Pro mě mimořádný výkon,…
  • Pižla s velkým přehledem a notnou dávkou blokařského sebevědomí. Na útoku si uhrál vše,… Oldan ráno výborně, odpoledne byl zase myšlenkami někde mimo kurt,.. Takže ho s přehledem zastoupil Kuba.
  • Havlis na bloku i útoku excelentně odpoledne,.. ráno se trochu trápil – ale jeho odpolední ligové bloky, soupeře doslova ničily,…..
  • Čert je bojovník a dostál své přezdívce ve všech směrech,…..
  • Martin opět absence bez omluvy,… 🙁  Co dál, to fakt nevím,…
  • Tuto sobotu hrajeme poslední domácí utkání před pauzou s Netolicemi od 11.00 a 15.00. Přijďte nám zafandit, pokud máte na náš sport trochu náladu.
1. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 16 15 1 0 46:17 1487:1310 43
2. VK Slovan Chabařovice 14 11 3 0 35:20 1247:1157 30
3. TJ Zikuda Turnov 17 10 7 0 33:27 1406:1346 30
4. TJ Spartak Modřany 17 9 8 0 37:30 1504:1484 28
5. TJ Netolice 1892 17 10 7 0 37:33 1529:1494 27
6. TJ Praga 17 8 9 0 34:34 1519:1521 25
7. TJ Lokomotiva Liberec I 17 6 11 0 34:37 1511:1526 23
8. VK Prasyl Mladá Boleslav 17 8 9 0 30:37 1461:1496 22