Těžkých, o to cennějších, 6 bodů s Českou Třebovou

Volejbalová bitva s "Třebovkou"

Anička Zajíčková na útoku

TJ Bižuterie : Česká Třebová 3:1 (26,25,-23,21) 3:0(25,19,21)

Soupeřem uplynulé soboty byl velmi zkušený tým České Třebové, soused z tabulky, který měl dosud o dva body méně než mladý tým a nováček z Jablonce. Naše sestava byla oslabena o Lauru Holubcovou, nejzkušenější hráčku týmu.

Od prvního balónu to byla velmi nelehká bitva o každý balón a soupeř využíval svých zkušeností. Příliš lehce útočil na bod a našim blokům se příliš nedařilo velmi variabilní útok hlavní smečařky bránit. Přesto jsme drželi v prvním setu mírné vedení a koncovky velmi těžkých prvních setů jsme zvládli velmi dobře. Ve třetím setu děvčata lehce propadla sebeuspokojení. Po vedení 7:2, přišel útlum ve střední části setu, ztráta koncentrace a setu. Přesto mladé hráčky Jablonce již v závěru opět hrály rychlý, agresivní volejbal, kterým ve čtvrtém setu potvrdily svoje dovednosti.

Druhé utkání začala velmi silně obměněná sestava a nezačala vůbec špatně. Přesto trenér v koncovce „sáhnul“ klasickým dvojstřídáním nahrávačky a diagonální smečařky do sestavy, což naštěstí zafungovalo a první set domácí hráčky vybojovaly. Další dva sety se konečně podařilo nalézt blokařský recept na ústřední hráčku soupeře a staršímu soupeři již trochu docházely síly, což platilo dílem i pro opory domácího týmu.

Z pohledu diváka možná příliš zkažených servisů, ale Česká Třebová nebyl soupeř na „pinkání“. Naše největší přednost v rychlé hře a agresivním servisu zaslouženě přinesla dobrý výsledek. Nejcenější na této těžké sobotě, byl týmový výkon hráček, kterému není co vytknout. Ztráta koncentrace ve třetím dopoledním setu, není nic nového ani v profesionálních soutěžích. „Zvednutí se“ ve čtvrtém dopoledním setu, bylo o to cennější. I když trenér byl zralý na „áro“.

Poděkování skvělým divákům za výbornou domací atmosféru a respekt, před těžkým soupeřem, který nám nedal nic zadarmo.

Tuto sobotu máme volno a 30.11. derby na Lokomotivě Liberec. od 9.00 a 13:00.