Opravdu dobrý sport v Modřanech,….

Spartak Modřany : Jablonec 1:3 (-26,13,-23,-15) 1:3 (22,-14,-20,-22)

A tým v ModřanechModřanský Spartak není tým ořezávátek a věděli jsme, že nás nic lehkého v Modřanech nečeká. Odjeli jsme k Vltavě ve slušném počtu, ale chyběl nám střídání jeden tutový smečař, ale to možná není zcela vhodná poznámka, vzhledem k tomu, že libero Páťa, v předešlé sezóně famózně zaskočil proti Pragovce, právě na bombě. Začali jsme dopolední utkání proti domácím sokolům velmi slušně a hned od prvních balónů se nehrála žádná plácaná. Lítalo to z obou stran sakra rychle. My jsme výborně uhrávali na smeči, přestože jsem trochu hořeli na příjmu. Ty samé potíže, v mrňavé, ale sympatické sokolovně měl i soupeř. První set jsme vydřeli, abychom ve druhém setu předvedli, že volejbal se opravdu bez příjmu hrát nedá. Domácí pinkátko nás na příjmu rozebralo neskutečným způsobem, docela těžkou poskočenou plachtou. V tu chvíli si vybrali slabší chvilku všichni přihrávači,….Za stavu 19:9 pro domácí, jsem se rozhodl set obětovat a všechny opory šli hledat do podloubí ztracený příjem (Ruky to viděl trochu jinak, ale to už tak mezi námi chodí,…..). Třetí set jsme od počátku tahali za kratší konec volejbalového lana. Prohrávali jsme o 4 body, až téměř do koncovky. Následovala ulívka středem, kterou Oldan někde u stropu chytil a fláknul s tím soupeři do debla zpět. Od tohoto balonu se na hřišti změnilo vše ve prospěch jablonecké equipy. Posila ze země plné protikladů, předvedla několik útoků, které mají parametr, pro nás z jiné planety. Myslím, že všem spoluráčům i divákům,  se jeho česká žádost o nahrávku – „Čert, dej mi ball,..“, zakončená ukrutnou ranou přes blok, musela líbit. Třetí set jsme vyválčili a ve čtvrtém setu to byla na útoku exhibice. Nutno vyzdvihnout výkony Dejva na smeči a servisu, Buráka na bloku  a smeči, Čerta za skvělý pohyb po hřišti, Pižlu za klid a přehled (pokud zapomeneme na žlutou kartu, ve druhém setu, bylo vše ok :-)). Oldan fanatasticky na útoku, rezervy které musí pilovat, jsou v obranné činnosti. Musíme se domluvit na tom, že tam kde blokuje, se to u nás nehraje. Výborně hrál na liberu Kýsa, který nahradil Páťu, kterému se příliš nedařilo – ale my víme, že to přijde :-).

Ve druhém zápase, jsme po krátkém obědě, začali hrát výrazně sebevědoměji – možná až moc,… První set jsme prohospodařili v koncovce, ale v dalších dějstvích bylo již vše v náš prospěch. Dejv ve druhém setu excelentně zatáhl na začátku za servis a k ligovému výkonu se rozehrál Havlis  – na útoku i na bloku, sbíral jeden bod za druhým. Těžko uvěřitelnými ranami ničil soupeře a jeho blok. S podporou Oldana uhrával Burák těžké balony z kůlu a  soupeř míchal se sestavou. Ve čtvrtém setu se ještě soupeř sebral z volejbalové podlahy a donutil nás v koncovce k time-outu. Jenže Míra z hlavního kůlu mazácky využil mezírku mezi anténou a blokem, a bylo vymalováno (Ostatně ten den uhrál podobných, těžkých míčů opravdu dost). „Skromně“ si myslíme, že 6 bodů z Modřan, jen tak někdo nepřiveze. Pochvala celému týmu a poděkování i lavičce, která pomáhala, jak to šlo.  Samostatnou kapitolou je hra naší nové posily – nejde pouze o volejbal, ale Oldan přinesl do týmu úsměv, pohodu a profesionálnní přístup s neskutečně skromným vystupováním – prostě GREAT ! Asi se máme hodně co učit,… A to nemám na mysli ani zdaleka,  jenom angličtinu, kterou mezi sebou komunikujeme,… 🙂

Sestava:

Dopoledne: Steffan, Burian, Havel, Procházka, Střižík, Oldan Aguilar, libero: Horčička, Kysel Střídali: Rückensteiner, Vojta, Jakubíček,

Odpoledne: Steffan, Burian, Havel, Procházka, Střižík, Oldan Aguilar, libero: Kysel

• Děkujeme plejerkám z Lokotky, které se přijeli podívat na náš sport. Jak ale správně podotkl Pižla, nepřijeli na nás, ale na Oldana.
  • Příští týden hrajeme proti Turnovu a zveme diváky k návštěvě – myslím, že se bude na co koukat.
  • Poděkování Kýsovi staršímu za odvoz a pomoc ve hře.