Na Olympu jsme na sety nedosáhli

Destinee Hooker

Závěrečné zápasy extraligy juniorek jsme sehráli v neděli 15. prosince na hale pražského Olympu v Přípotoční ulici. Hala ve stylu West pocket revue nám přinesla 2 těžké zápasy s kvalitním soupeřem. Výhodou je fakt, že Olymp hraje podle šablony viz doskok z I, důrazné první sledy před nahrávačem, ale i jednonožka juniorské repre Pavlíny Šimáňové a kvalitní blok s těžkou plachtou ve hře na bod. Adaptace na důrazný útočný volejbal je dobrým podmětem pro naše hráčky. Ve třetích setech obou zápasů jsme podali lepší výkon, ale ani vedení ve 3. setu druhého zápasu 15 – 12 nám na zisk případného setu nestačilo. Soupeř má ve výchově hráček náskok cca 3 sezón a tak porovnání v ex juniorek je výborným návodem, co zlepšovat a na co se zaměřit v tréninku a dalších zápasech extraligové nástavby proti moravským celkům z Přerova, Ostravy a Šternberku. Sestavička na Olympu: Přibíková, Pechová, Šturmová, Rupertová Anna, Košatová, Hnízdová, libero Zajíčková. Tento týden pokračujeme v kondiční přípravě viz 2 dopolední spinningy a také trochu více posilování. Po vánočních svátcích nás čeká krátká příprava na první zápasy nástavby – zahájíme domácími zápasy 11. – 12. ledna 2014 na domácí palubovce. Rozlosování nástavby ex jky II by mělo proběhnout během tohoto týdne. Poděkování za zajištění výjezdu do Prahy Ivanu Mališovi a Vláďovi Zajíčkovi.Pro upřesnění Destine Hooker a její útočný úder v letové fázi z týmu USA.