Dělba bodů po odpoledním vyhraném maratonu,..

Turnov – Bižuterie 3:0(24,18,24) a 2:3(-20,19,17,-23,-14)

Bižuterie Jablonec 2012 "A"
Bižuterie Jablonec 2012 „A“

Do Turnova, který malinko posílil, zamířila naše seniorská, amatérská grupa v téměř kompletní sestavě. Ze základní sestavy chyběl „pouze“ David Steffan a Martin Jakubíček,  no a vlastně ještě asi 4 další borci, včetně Pepy, který by nám v sobotu hodně pomohl, jak se později ukázalo. Nejsme již žádní vyplašenci, a tak jsme nepřijeli do Turnova bez bodových ambicí. Dopolední zápas jsme ale nezačali vůbec dobře –  soupeř nás hodně zlobil servisem. Ať Kendy nebo Plátno, vždy jsme si na jejich servis vybrali bodovou šňůru, která se proti soupeři jako je současný Turnov dohání velmi těžko. V prvním setu se nám téměř podařil zázrak, vyhrabali jsme se ze stavu 24:19 na shodu. Kdy jsme výbornými bloky ubránili turnovské hvězdy. Nicméně naše superstar Kubina, se dopoledne potýkal na drajvu s těžkou šedivkou, a proto jsme již hodně nalomené grupě soupeře neublížili. Jarda se rozhodl dopoledne prověřit, zda Kendy umí blokovat od lajny,.. ano můžeme říci – umí :-).  Druhý set byla z naší strany opět bída na příjmu a vše  bylo na sakra těžké čtyři ruce. Třetí set jsme poslali na smeč Červa, který nahradil Kubinu a Pižla z lavičky šel na blok. Vše začalo fungovat velmi dobře a Turnov byl poloviční.  Stav 23:18 a následně 24:20. Jde to prohrát ? Jde,…. Pětkrát za sebou odpal do pryč a bylo vymalováno.  3:0 vypadá zle, trvalo to ale více než hodinu a půl a nedali jsme nic zadarmo.  V dopoledním utkání výborně Červ a Olda na bloku, několikrát nedal Pláteníkovi šanci. Míra Burian ve svých letech téměř 100%, ale přesto to nestačilo. Bez příjmu to prostě nejde.

Odpolední utkání po obědě v Divizně s dobrou „Plzínkou“, jsme začali již bez Oldana, který musel plnit svoje rodinné povinnosti. Takže naše možnosti nějak motat se sestavou, byly v podstatě vyčerpány. První set jsme začali výborně, soupeře nepustili přes síť a zaslouženě získali set. V následujících 2 setech se naše lehce nadopovaná grupa dostávala do útlumu a soupeř s námi příliš práce neměl. Kendy položil minimálně šest ulívek, na které jsme vůbec nereagovali. K tomu se přidal Pláteník s pár  údery, přes jinak výborně hrajícího Čerta. Když už to vypadalo, že dostaneme napráskáno i odpoledne, zvedli jsme hlavy a předvedli výkon patřící do jiné kategorie, s již slušně unavenou sestavou. Přidali se všichni s ohromnou bojovností a přišla i spolehlivost na útoku. V brejku měl Pláteník na ruce mečbol. Útok „přes“ Pižlu pod vlastní nohy, následné dělo Havlise z „handy“ na zem a finálně, symbolicky zablokovaný Kendy z hlavního kůlu. Dost dobré dva bodíky,…

• výborná atmosféra – plná hala, spousta diváků,..
  • Rozhodčí: Hrníčko a Fejfar (ten speciálně – jako odpolední hlavní), odvedli pro domácí slušnou práci,…  🙂 Ale to je život, třeba nám to někdy vrátí 🙂
  • Bylo to pro nás letos nejcennější vítězství, s nekompletní sestavou – vydřené, upracované a ve finále i trochu šťastné. Divákům se volejbal musel líbit – 2 hodiny 20 minut volejbalové dřiny,..
  • Pochvala všem plejerům za nadstandardní výkon,.. Největší „záhul“ to asi byl ovšem pro Kýsu, který se s tím popral statečně a zahrál velmi dobře.
1. TJ Zikuda Turnov 18 14 4 0 47:24 1637:1470 41
2. VK Prasyl Mladá Boleslav 18 13 5 0 47:23 1630:1435 40
3. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 18 12 6 0 41:26 1542:1428 36
4. VK Slovan Chabařovice 18 11 7 0 37:27 1475:1443 32
5. TJ Netolice 1892 18 11 7 0 38:36 1638:1636 30
6. TJ Jiskra Domažlice 18 8 10 0 34:38 1616:1641 27
7. Jirkov – Ervěnice 18 7 11 0 30:38 1515:1531 23
8. TJ Spartak Modřany 18 6 12 0 28:42 1499:1604 17