Juniorky statečně v Náchodě v nekompletní sestavě,..

Anička Zajíčková na útoku

V sobotu 12. prosince jsme sehráli 2 zápasy na palubovce týmu SPORT klub Náchod.

Výsledky: SPORT klub Náchod – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 3 – 0 a 2 – 3

První utkání : 10. 00

SPORT klub Náchod – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 3 – 0 ( 21, 20, 15) 69 minut, rozhodčí Dostál, 40 diváků

V prvním a druhém setu se hrál vyrovnaný zápas do stavu 20 – 19 ve prospěch domácích, rozhodly naše chyby na servisu a v útoku, nedařilo se nám vyřešit obranou na síti a v poli proti útoku soupeře středem sítě.

Sestava: Majorová, Hefferová, Kozáková, Zajíčková, Bartůňková, Adamcová, libera Havlíková, Bocheňská

Druhé utkání: 13: 00

SPORT klub Náchod –  TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 2 – 3 (- 24, 20, – 17, 19, – 7) 145 minut, rozhodčí Dostál, 80 diváků

Sestava: Majorová, Hefferová, Kozáková, Zajíčková, Bartůňková, Bartošová Karolína, libera Havlíková, Bocheňská, střídala Čermáková, Bartošová Míša.

trutnov_5Ve druhém zápasu jsme zvládli koncovku prvního setu a výrazně zvítězili ve třetím a rozhodujícím pátém setu. Zlepšila se ve vítězných setech především naše obrana v poli a soupeře jsme dostali pod tlak kvalitním servisem. Sestava z hráček 1. a 2. ročníku doplněná na přihrávce Kristýnou Havlíkovou, do obrany v poli alternovalo naše druhé libero Johana Bocheňská – tato varianta se ukázala jako přínosnější pro týmový herní výkon. V útoku si své odehrála Anna Zajíčková, naše smečařky hrály spíše “ do hry“ málo vítězných bodových útoků a blokařky – Karolína Bartošová a Anna Kozáková především blokovaly a málo se nám zapojovaly do útoku! V prvním druhém a čtvrtém setu alternovala na nahrávce Kristýna Čermáková místo Terezy Majorové a týmu pomohla k bojovnějšímu výkonu! V postaveních v zadní zóně hřiště – střídání za Danu Bartůňkovou –  dostala herní příležitost Míša Bartošová a prokázala, že může být novým liberem týmu. Do tabulky nástavby, kterou zahájíme 6. února se nám budou započítávat zápasy s Turnovem a Náchodem – zisk 20 bodů (max by bylo 24)  – 7 vítězství 1 porážka – sety 21 – 7!  a utkáme se se soupeři ze skupiny A – Chomutov, Kralupy a Teplice – to je sportovně i ekonomicky průchodnější  než v minulém roce, kdy jsme sice postoupili do výkonnostně silnější skupiny  týmů, ale 2 týmy z Českých Budějovic a Jihlava! V základní části se utkáme ještě 16. ledna na MH v Jablonci nad Nisou s Trutnovem a 24. ledna v neděli zakončíme zápasy v Hradci Králové základní část, zápasy s těmito týmy se nám do výsledků nástavby nezapočítávají!

Rozlosování nástavby proběhne po 24. lednu a v úvodním kole 6. února pojedeme na palubovku  soupeře ze skupiny A a doma odehrajeme první dva zápasy 13. února. Poděkování za spolupráci při výjezdu do Náchoda pánům Majorovi, Drozenovi a Bocheňskému, kteří poskytli svá osobní auta a řidičské umění,