Další „double“, nikterak jednoduché,….

Bižu Jablonec : Chabařovice 3:2(26,-23,21,-23,11) a 3:0(21,23,21)

Slovan Chabařovice za dva roky působení v soutěži „vyrostl“ v soupeře, který dokáže pěkně potrápit. Na trenérské lavičce Chabařovic se v letošní sezóně objevila legenda „Dědek Bláha“. Velmi slušné bloky a hra soupeřova účka, nás v dopoledním utkání, vehnali do tie-breaku, který jsme naštěstí poměrně jasně zvládli, ale vlastních chyb bylo dopoledne příliš. V sobotu dopoledne to bylo hodně upracované a vydřené vítězství, které našim plejerům sebralo do odpoledního klání dost sil. Šáchyč, který vedl dopolední utkání (Zajda byl v pátek na adventním koncertu Pražského hradčanského orchestru – a to se sobota 10.00 prostě nedá dát,… 😀 ) neměl mnoho variant na střídání – Barčus, Petr, Šejňák a Káča plnili pracovní povinnosti, Dupy rodinné radosti. Burák doléčuje zranění ramene a Páťa si ve čtvrtek obnovil svalové zranění. Do této parády náš blokařský démon Jéňa potřetí za sebou – a naprosto nepoučitelně, přišel na mistrák se svými vytuněnými tří-pruhovými keckami, pořízenými přes pochybný internetový portál. Zkrátka dopadlo to tak, že Šáchyč byl za lajnou  jako kouč s jednou botou, neboť ve druhé se Pižla snažil ulovit nějakou blokařskou rybu. Dle informací z doslechu, příliš v sobotu „nebraly“. To dá rozum – hrát s každou keckou jiné značky, je prakticky téměř nemožné, a to Jéňa není žádná citlivka 🙂 .

Následoval krátký oběd, Havlis odjel makat na svém bytě a místo něj dorazil na „U“ Barčus. Při rozcvičce to vypadalo, že jsme veškerý potenciál, nadšení, elán a chuť do volejbalu, někde cestou z prvního patra vytrousili. Naštěstí u Chabařovic to vypadalo podobně. Odpolední utkání jsme začali kupodivu přes předešlou větu velmi dobře a dařilo se nám soupeře stále držet na solidní distanc, pouze jednou jsme soupeře museli přibrzdit time-outem. Přihrávka nebyla zdaleka ideální a Čert, kterému ráno soupeř kompletně „vyhodil malíček“ měl co dělat (jinak klobouk dolů,.. omotal prsty tejpem a makal dál). Odpolední utkání rozhodl druhý set. Prohrávali jsme již 15:10 a set vůbec nevypadal dobře. Deiv, který v sobotu neměl svůj den se probral ve správný okamžik a poslal na stranu soupeře eso a 2 přímé body ze servisu. Na soupeře jsme se dotáhli a set v koncovce mazácky uhráli. Třetí set jsme celý vedli až příliš lehce a samozřejmě, že se dostavila série drobných kiksů, které nám vedení sebraly. Soupeř za stavu 19:20 dal servis do spodní pásky, poté jednou útočil do zdi, následně  do jednobloku Barčuse. Následovaly 2 plachty mezi lehce frustrované přihrávače soupeře a byl konec. Odpoledne to bylo jednodušší , než jsme čekali. Zaplať bůh,  Kubina by asi další set už nedal,…. 🙂 Všichni toho měli plné kecky. Prokázali jsme odpoledne silnou morálku a podstatně mladší Chabařovice přehráli – silnější chtění vyhrát, bylo na naší straně. Na konci první půlky soutěže  byla už únava znát a každý volnou příští sobotu asi uvítá. Ale tréninky jedou dál,.. jenom basketu bude podstatně více.