5. kolo KP U22

Po pátečním přípravném zápasu proti starším žákyním jsme si nedělali naděje, že předvedeme ambiciózní výsledek. V pátek byly 4 vyhrané sety  především o našem servisu, jinak ve hře nás trápily proválené vánoční hodiny a kila cukroví. Ale Áčko (i když tady by to byla opravdu ostuda) i Béčko překvapilo výhrami a postupy o ligy výš. Děvčata se z pátku poučila a uvědomila si, že bez pohybu v hřišti to opravdu nejde. Béčko na úvod zvládlo Českou Lípu 2:0. Pak jsme si s Mírou odskočili k Áčku pro výhru 2:0 nad Ještědskou a hned na to děvčata přejela Varnsdorf (no….přejela až v druhém setu, protože první set jim hořela koudel u….). Dvě výhry a šup do 3. ligy. Úkol byl jasný, ve 4. lize se Bižu nesmí ohřát. A to platilo i pro Béčko ve 3. lize. Takže druhý zápas, kde nás v 1. setu malinko potrápil Frýdlant, jsme 2. setem ukázali, že když se chce, tak se hrát dá velmi koukatelně. Ale pak nastal rozhodující zápas o postup výš a to proti Dukle. Je těžké jezdit na zápasy v šesti hráčkách, protože zranění se může přihodit hned. A když už jedete v šesti, tak proč jen jedno zranění, když v posledním rozhodujícím setu můžou proběhnout rovnou dvě, že. Takže první se ze hry vyřadila Anička po vymknutém kotníku. Rozhodčí i trenér Dukly neměli nic proti pokračovat v pěti. Děvčata opravdu makala a snažila se díru v postavení pokrýt. Ale pak přišel stav 23:16 pro nás a Terka neukočírovala své nohy a bylo další zranění. Takže dohrávka ve čtyřech už nebyla vhodná. Přes to se trenér Dukly zachoval neskutečně vstřícně a navrhl přidat každému dva body a zápas ukončit stavem 25:18 pro nás. Velký díky a klobouček. Úkol oba týmy splnily, vše vyhrály a postoupily do 3. a 2. ligy. Příště to bude opět oříšek. 🙂