1. kolo KP juniorek ve Frýdlantu a České Lípě

Tak jsme se opět za slunečného počasí zašili do hal, abychom změřili síly v 1. kole Krajského přeboru juniorek. Tentokrát se Áčko a Béčko rozjelo každý jiným směrem. Béčko zavítalo do České Lípy, kde se utkalo s Vratislavicemi, s Českou Lípou a s Varnsdorfem. Po dvou prohrách se podařilo urvat jednu výhru nad Varnsdorfem a zajistit si pozici ve 2. lize. Dost se chybovalo na servisu a málo se potkávalo s míčem. Tým dost podržela svým výkonem nahrávačka Terka, která je nejmladší členkou týmu. Pořád zůstávají ambice na 1. ligu, ale musí se radikálně změnit přístup ke hře, abychom nestagnovali, ale posouvali se výš. Áčko si zajelo odehrát těžké zápasy do Frýdlantu. A jelikož ve skupině mělo Frýdlant, Turnov, Nový Bor a Slavii Liberec, tak slovo těžké je výstižné. První set proti Frýdlantu došel až do stavu 31:29 pro nás. A po tomto vyhraném zápasu byly pochyby, zda je dostatek sil na dost těžký Turnov……a byly!!! Výhra 2:0 byla překvapením. A i přes prohrávání o 7 bodů se holky dostaly zpět do sedla a oba sety vyhrály. Další zápas byl nejvyhrocenější, jelikož soupeř Nový Bor má na nás nějakou averzi a při prohrávání mu nic neříká sportovní chování. Děvčata se možná jen na okamžik nechala vykolejit a po prohraném druhém setu naskočila motivaci nenechat takový neomalený mančaft vyhrát a boj v tiebreaku skončil 15:13 pro nás. Poslední zápas proti Slavii už byl oddechový a od začátku jsme si drželi jasný odstup, aby nás nic nepřekvapilo. Po prvním kole máme Áčko v čele Krajského přeboru a Béčko nám drží zlatý střed.