Ženy „A“ přivezly 5 bodů ze Žižkova

Volejbalová válka na Žižkově

LAura Holubcová

Žižkov : Bižuterie 2:3 a 1:3

V sobotu mladý tým rozehrál na  Žižkově pěknou houpačku, která nebyla pro slabší povahy. Po vyhraném prvním setu (soupeř hodně kazil riskovaný servis), přišly opět chyby v podobě ztráty koncentrace na příjmu a zápas byl najednou ve čtvrtém setu, ve kterém je nutné mladý tým pochválit za neuvěřitelnou bojovnost, kterou svoji zkušeností a přehledem podporovala Laura   při obraně. Zkrátka jsme čtvrtý set v samotné koncovce ubojovali, díky skvěle chyceným balónům v poli a zvládnuté těžké dohrávce. V tie-breaku už byl mladý tým hlavou  „nahoře“ a zkušený Žižkov nestačil útočně, když jim přestal fungovat opravdu nepříjemný servis. Odpoledne se strhla bitva hned v prvním setu o každý balón. Set jsme vyhráli v neuvěřitelné koncovce 31:29 a to rozhodlo o celém utkání. Po druhém jasném setu v náš prospěch, jsme si ve třetím dovolili luxus mentálního odpočinku a „projeli“ hotovku za stavu 21:14 (inceredible 🙂  ). Čtvrtý set ale již byly bojovnice Bižuterie opět na bojovné vítězné vlně a set 25:11 hovoří za vše.

Všechny hráčky bojovaly jako tým a dokázaly zabrat i ve velmi těžkých momentech, to je cenné. Musíme máknout v tréninku na rutině a herních situacích, zejméně v obraně a rozehrávce lehkých balónů. Tam ještě trochu hoříme, útočně a vlastním blokem jsme byli lepší soupeře.

Sestavy:

1.zápas:  Holubcová, Beldová, Zajíčková, Bartůňková, Truksová, Nováková, L: Bartošová, Šulcová

2. zápas: Holubcová, Mrázová (Beldová), Bartůňková, Klímová H. (Truksová), Klímová L.(Nováková)

• Do druhého zápasu jsme nastupovali posílení o tribunu (Bartošovi, Drozen,..). Diváci vytvořili neuvěřitelnou atmosféru a holky hrály jako doma – Sedmý hráč na hřišti.