Železný Brod – Slavia Hradec Králové 0:3(-15,-15,-22) a 2:3(-16,-18,23,23,-10)

K dopolednímu utkání jsme nastoupili v sestavě 8 sokolů ochuzeni o Barčuse (pracovní povinnosti). Ostatní absence již beru tak trochu jako samozřejmost (bří Káčové, Osčatka, Tonev,….). Dopoledne to bylo čisté Waterloo a nikterak to nepřipomínalo naše papírové odhodlání soupeři pořádně zatopit. Prostě nenaskočil obraz ani zvuk – bez příjmu se moc hrát nedá  a naše nevynucené chyby, byly opravdu příliš častým jevem – „neverending stories“. Utkání odpovídalo opticky postavení týmů  v tabulce….. Přijet na mistrák v 9.30, kdy už je soupeř „na balonech“ je klasická ukázka stařecké bohorovnosti a neodpovědného přístupu – se Slavií Hradec se ze šatny nevyhrává a účast  mládežníků na plese je taky moc príma příběh,…… 🙂

Odpoledne po návštěvě hospody „U zvonice“ jsme začali úplně stejně jako dopoledne – navíc bez „Kuleho“, který dopoledne jediný snesl přísnější měřítko. 2 sety byly fuč stejně rychle jako ráno a vypadalo to na Waterloo II. Kule se naštěstí vrátil obětavě z pracovních povinností do 3. tího setu, velmi výrazně  jako libero oživil hru  v poli a začali jsme Slavii dotahovat. Další 2 sety jsme v koncovkách uhráli, nutno říci i přes sporné výroky jinak dobrých rozhodčích,  poměrně s přehledem. Tie-breaky nám letos fakt nejdou – stav 10:10 i přes 3 „fatal errors“ byl ještě nadějný. Následovaly další 2 kiksy na útoku a zápas byl mimo naši režii.

Nutno říci, že Slávia hrála neuvěřitelně v poli  – celkově jejich obrana naši přečnívala. V našem týmu snese přísné měřítko odpoledne Kule a Havlis. Odpoledne se hrál od 3-tího setu velmi dobrý a pohledný volejbal.

Příští týden hrajeme opět doma – tentokrát s Chocní. Takže příště lépe a radostněji,…..