Žáci na svém prvním turnaji,..

žáci TJ Bižuterie

Jedno vítězství, dva prohrané brejky a jedna nakládačka,..

S družstvem žáků jsme se poprvé zúčastnili turnaje starších žáků, kde už ten balón občas letí pěkně rychle. Musím se přiznat, že osobně jsem čekal větší Waterloo, které se zčásti dostavilo  pouze v utkání se Slávií “A”, která patří letos mezi nejlepší týmy ve své kategorii v České republice.  V tomto utkání si kluci nedokázali vůbec poradit s rychle letící plachtou a body jsme dělali jenom na chyby Slávie. Jirka i Dominik disponují podobným, možná i rychlejším servisem, ale nervozita a herní nezkušenost jim nedovolila realizaci v potřebném okamžiku. To co nám chybělo téměř zcela – je příjem servisu prsty (takže ho začneme pilovat). Hrát příjem bagrem za ušima čelem někam do zdi prostě nejde,.. 🙂 .

Další dvě utkání se Slávií “B” a “C” jsme prohráli v tie-breaku, kdy kluci zaplatili daň z nervozity a občasného bezvědomí v postavení. Měli jsme 3 (slovy tři,..) tréninky na to,  naučit  se posuny a přeběhy při pinku na jednoho nahrávače. Samozřejmě, že tam chlapci  občas (dost často,.. 😀 ) zmateně pobíhali. Ale na to jsem se snažil je morálně připravit => někdy jsem se v tom chaosu ztratil i sám 🙂 . Finální vítězství nad podobně poskládaným Novým Borem, také v brejku, bylo dobrým zakončením. Klukům veliká pochvala za trpělivost (zejména těm na lavičce) a ohromnou snahu, kterou limituje naše nezkušeost a začátečnické chyby. 

Musím smeknou před Jindrou, který přestože musí mít v hlavě totální chaos ještě dnes, se s rolí nahrávače vypořádal neuvěřitelně dobře na to, že volejbal s námi hraje od října. 

Jenom pro lehké srovnání, áčko kluků Slávie trénuje 4x týdně a jsou spolu minimálně pět let. Volejbal prostě není florbal,.. (tato poznámka patří některým našim borcům, kteří místo přípravy předminulý týden, dali přednost pasivní čumendě v 02 aréně při plácání do děravé plastové koule bakelitovými klacíky,..).

Zahráli si všichni, což byl cíl, ale teď je už čas se posunout výkonnostně nahoru..

Závěrem ? Je asi milion dalších věcí, které se musíme naučt 😀