Úspěšný zájezd do středních Čech,…

Příbram : Jablonec n.N. 1:3(-21,-13,25,-22) a 1:3(-14,-25,18,-17)

Do Příbrami jsme odjeli v celkovém počtu 9 sportovců, oslabeni o blokaře Honzu Střižíka, který stěhoval rodinu z Prahy do Liberce. Celá řada dalších hráčů měla jiné povinnosti, někteří léčili nemoci nebo měli pracovní povinnosti. Hráli jsme již od 9.00, což znamenalo nenáviděný budíček v 5.00 a brzký odjezd do hornické Příbrami, nějakých 170 km.

První utkání jsme zahájili velmi dobře a rychle jsme se dokázali přizpůsobit prostředí poměrně příjemné městské haly (nebýt zatékání vody na palubovku ze střechy, vše by bylo ok). Tým soupeře zaznamenal proti podzimnímu utkání poměrně velké změny – proti nám nastoupili plejeři o více než generaci mladší, vyztuženi posilami z ligového týmu .V prvním setu jsme se dostali do lehkého vedení, které jsme dokázali udržet až do koncovky. Ve druhém setu soupeř zcela  „odešel“ na přihrávce  (přitom náš servis opravdu žádný zázrak není,…) a udělal mnoho chyb na útoku i servisu a tak byl tento set příliš jednoduchý. Ve třetím setu jsme tradičně nedokázali udržet koncentraci a soustředění na hru. Zákonitě přišly zbytečné chyby a soupeř byl prakticky celý set ve vedení. Když zlobil zejména ligový „univerzál“ a pokládal na naši polovinu hřiště hodně rychlé projektily. Situaci jsme ještě mohli zachránit – na útoku nezvykle chybujícího Jardu Kubeše vystřídal Burák, a přestože udělal také hned na úvod 2 chyby, soupeř nám vlastními chybami nabídl „matchball“, který jsme ovšem prošvihli a set projeli. Čtvrtý set byl již hodně vyrovnaný a vše „zavánělo“ tie-breakem. Burák naštěstí v koncovce doslova sestřelil „jednoblokem“ příbramské „účko“ a následně uhrál těžký útok do lajny. Vedení o 3 body, jsme již dokázali v koncovce uhájit a získat cenné vítězství.

Odpolední utkání začala stejná sestava jako dopoledne a kdybych měl celé utkání popisovat, musel bych téměř doslovně opakovat scénář z dopoledního zápasu. Vedení 2:0, následně odevzdaný 3. set – opět po vlastních chybách a „z mrtvých vstání“ v setu čtvrtém. Odpoledne, zejména ve 3. tím setu bylo zřejmé, že docházejí fyzické síly a někteří naši plejeři byli po delších výměnách doslova“ zralí na kyslík“. Ve čtvrtém setu, jsme posbírali poslední zbytky sil a soupeře, který naštěstí přestal trefovat servis, opticky lehce přehráli, ale bylo to na hranici. Tie-break naštěstí nebyl potřeba a cenné 4 body z Příbrami nás udržely na stejné bodové úrovní s Rakovníkem.

V sobotu to bylo opět výborný kolektivní výkon. Výborně zahráli oba blokaři Dupy a Kuba. Na útoku Barčus i Havlis „odtáhli“ obě utkání velmi dobře. Čert měl hodně úspěšných bloků. Vynucená hra bez libera byla naprosto přirozená a fungující.

Sestavy:

1. Kubeš, Procházka, Dupač, Jakubíček, Barek, Havel – střídali Burian, Rückensteiner

Další utkání hrajeme doma se Spartakem Modřany 12. února od 11.00v Městské hale.

1. VK Rakovník 27 20 7 0 67:35 2347:2118 47
2. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 27 20 7 0 64:37 2302:2181 47
3. TJ Lokomotiva Liberec 27 15 12 0 52:50 2303:2267 42
4. TJ Praga 27 14 13 0 55:53 2368:2343 41
5. Volejbalový oddíl Příbram B 27 12 15 0 49:52 2211:2262 39
6. VK Slovan Chabařovice 27 12 15 0 54:58 2457:2456 39
7. TJ Spartak Modřany 27 12 15 0 53:57 2446:2453 39
8. VK Karlovy Vary 27 11 16 0 46:57 2257:2368 38