Úspěšné sobotní vystoupení a Jaromír Kubeš 39 let !

Jablonec : Modřany  3:0(22,16,22)  3:1(14,19,-22,22)

Jaromír KubešTuto sobotu jsme čekali těžkého soupeře z pražské čtvrti u Vltavy. Ve středu se ozval telefonem Čert, kterého skolila chřipka velice těžce. Byli jsem prakticky komplet, chyběl „pouze Dejv“ a dopředu omluvení Dupy, Pepa, Káča. To že se nám podařilo na soupisku dostat na poslední chvíli Lukáše, byla souhra okolností, náhoda nebo dobrá práce,.. (ať si to každý přebere jak chce,..) – Lukáš s námi odehrál pouze 2 tréninky, takže čas na nějaké ladění spolupráce opravdu nebyl. Proto jsem před sobotním utkáním bral jedno vítězství. Dopolední utkání začala „konzervativní sestava“ s Rukym na nahrávce.Začátek byl hodně opatrný z obou stran a naše sestava se dostávala do tempa hodně pomalu – modřanští „falconi“ nás stále drželi na distance 1-2 body. Přihráno jsme ale měli velmi dobře a pomaličku jsme soupeře začali přehrávat. Excelentně dopoledne úřadovali Burák a Havlis na útoku. K tomu se přidal skvělým výkonem na bloku Oldan – všichni od něj čekají šílenou ránu, ale tentokrát přidal navíc pro soupeře sakra nepříjemný blok. Druhý set soupeř neměl co hrát,.. Třetí set  jsme polevili na přihrávce a vypadalo to, že si zahrajeme čtvrtý set. Střídající Lukáš pomohl několika výbornými zákroky k dokončení setu a získání dobrých bodíků do tabulky.

Odpolední utkání jsme začali po poněkud dlouhé pauze (juniorky hráli svoje utkání trošku déle než se čekalo,.. :-)). Na nahrávce začal Lukáš a na liberu Kýsa. První 2 sety jsme udrželi modřanský válec pod sebou velmi slušnou hrou. Lukáš přinesl do hry zrychlení, přesný pink do kůlu a výbornou hru v poli. 2 sety jsem soupeře prakticky k ničemu nepustili. Ve třetím setu jsme nabyli dojmu, že se Modřanští porazí sami. Přihrávka zmizela směrem do pryč a místo úsměvů najednou bylo na hřišti poměrně dost kyselých ksichtíků. Lukášovi nebylo umožněno hrát středem, najednou jsme měli vše na 4 ruce – trochu se přestalo dařit do té doby excelentnímu Havlisovi a bylo jasné, že máme problém. Do čtvrtého setu se vrátil na hřiště Honza na blok – Kubu jsem si „schoval“ na případnou potřebu střídání na smeči.  Modřanům začal fungovat velmi dobře servis a hned na začátku jsme byli nuceni vrátit na libero (do té doby výborný Kýsa soupeřův servis nustál,….) Patrika, který se s nelehkou úlohou popral na jedničku . Koncovka čtvrtého setu byla hodně dramatická a velmi nelehká pro rozhodčí, kteří svoji roli zvládli s přehledem – na což budou možná modřanští mít jiný názor :-), ale tak už to bývá – hranice mezi 2 nebo 3 body, byla tentokrát velmi tenoučká a my jsem byli šťastnější. Pauza mezi zápasy, byla tentokrát příliš dlouhá a jak to bývá, vůbec nám neprospěla.

Sestavy:
1. Burian, Rückensteiner, Kubeš, Havel, Střižík, Delgado, libero: Horčička střídali: Prokoph
2. Burian, Prokoph, Kubeš, Havel, Jakubíček, Delgado, libero: Kysel, střídali: Střižík, Horčička

• Děkujeme diváků ma za velmi slušnou návštěvu a podporu
  • Jaromír Kubeš oslavil 39 narozeniny – chlapci hraje Vám to v těchto letech excelentně,.. tak ať to vydrží ještě nějaký pátek !
  • Lukáš na nahrávce odvedl výborný výkon a je vidět, že jeho více než dvouletá volejbalová snaha a trénink v nejvyšší soutěži mu hodně pomohly !
  • Juniorky zvládly druhý zápas výborně a vybojovali vítězství, které jim hodně může pomoci v konečném účtování a rozhodování o „play down“.
  • Příští týden jedeme do Turnova a nebude to vůbec lehké utkání.
  • Lokotka po ranním ztroskotání Turnov porazila – přeci jenom má tým, který když se sejde patří na výrazně vyšší příčky, než dosud,…
  • Trochu zbytečně dlouhé Depo,…. Takže J50 jenom z kanape – ostuda !
1. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 21 20 1 0 61:21 1942:1678 57
2. VK Slovan Chabařovice 21 18 3 0 56:23 1834:1655 51
3. TJ Zikuda Turnov 21 13 8 0 43:32 1749:1651 38
4. TJ Spartak Modřany 21 10 11 0 41:40 1798:1820 31
5. TJ Lokomotiva Liberec I 21 8 13 0 41:44 1826:1848 29
6. TJ Netolice 1892 21 10 11 0 41:45 1836:1871 28
7. VK Prasyl Mladá Boleslav 21 9 12 0 36:46 1772:1828 26
8. TJ Praga 19 8 11 0 35:40 1673:1689 25