TJ Kralupy : Železný Brod 2:3(-12,24,15,-28,-10)

Na Kralupy jsme si hodně věřili a to možná až příliš. První set jsme papírově domácí k ničemu nepustili, odblokovali je a vznesli jsme se do oblak. Ve druhém setu jsme vedli 15:10, ale už to bylo o ničem. Za stavu 24:23 jsme měli setbol, nicméně jsme set projeli. Plejeři Kralup naše okresní servisy  přihrávali naprosto lehce a středem, kde byli o třídu lepší, si s námi dělali co chtěli. Přestali jsme hrát a soupeř byl najednou úplně někde jinde -> hodně nahoře,… Třetí set pro nás znamenal volejbalové Waterloo  – ani obraz ani zvuk. Ve čtvrtém setu, jsme po time-outech, střídání  a vše možných pokusech set otočit,  prohrávali 19:16.

Havlis sám skvěle zablokoval – konečně jsme našli recept na nepříjemně vysoko hrající blokaře soupeře – prostě jsme na jejich metr středem začali chodit ve dvou a pouštěli kůl na jedny ruce. Čtvrtý set jsme urvali bojovností a naštvaností nad vlastní nemohoucností – srovnali jsme stav na 21:21 a měli v ruce prakticky všechny setboly, přesto to nijak jednoduché nebylo. Tie- break jsme si již vzít nenechali, s přehledem jej uhráli a udrželi pro Železný Brod druhou ligu. Nutné pochválit naprosto všechny za obrovskou bojovnost, díky které jsme vydolovali již téměř ztracený čtvrtý set. Měsíční herní pauza nám nijak neprospěla, ale to není žádná omluva. Soupeř hrál jako o život a byl nám naprosto vyrovnaným soupeřem, protože jsme si mysleli že to máme po prvním setu doma. Náš největší problém o víkendu, byla hra středem – téměř vždy – tedy až  do tohoto víkendu, naše nejsilnější zbraň…. Přihráno jsme měli v neděli téměř za *1*,…

Co bude dál s volejbalem v Železném Brodě, ještě sami nevíme. Hledáme řešení jak pokračovat se širším kádrem hráčů,…. Spojení s kluky z Jablonce a návrat do „Bižu“ je více než pravděpodobný.

Poděkování Karlovi a Járinovi za velmi obětavý přístup k baráži, díky jim proběhlo vše korektně. Určité problémy jsme zaznamenali s ubytováním soupeřů na ubytovně v Jablonci (pod gymplem u Balvanu). To beru na sebe – hledali jsem levné ubytování a asi to byla chyba, protože tato ubytovna je zřejmě  typem ubytování pro UK a podobnou partu, za což naše soupeře rozhodně nepovažujeme – tak nechť toto berou jako malou omluvu (nebo klidně i velikou). Rozhodně jsme je nechtěli rozhodit kvalitou ubytování,… Nicméně nedělně dopolední stížnost, je poněkud pozdní 🙂 , to už fakt změnit nešlo.

Samotnou kapitolou je, jak se slavný svaz chová k financím a nákladům za podobné taškařice, jako je baráž. Rozhodčí byli velmi korektní a pískali naprostou rovinu. Na co tam ale ještě utrácí čas a volejbalové prachy další hlavní rozhodčí jako supervisor a jakýsi technický komisař, to mi fakt nikdo nevysvětlí. Je nejvyšší čas, aby se volejbal probral a sám si vyčistil tenhle Léblův Augiášův chlív. Zbytečně vyhozené peníze mohly jít na podporu malých volejbalistů a volejbalistek,.. Ale to je asi na jinou debatu – proto  je ten náš sport, tam kde je  – nebojím se říct, že v  PR…. ! ( jediný důvod to samozřejmě není,.,… :-))

Ještě pro novináře nedělní sestava:    Rückensteiner – nahrávka, Jakubíček – blok, Šácha -blok, Barek – smeč, Kubeš -smeč, Havel – universal, Kukla – libero. Střídali Prokoph, Vojta, Dupač, Hrubeš.