Těžší, než jsme si mysleli,….

TJ Bižuterie : Spartak Modřany 2:3(-16,22,22,-19,-17) a 1:3(13,-23,-22,-20)

Tuto krásnou , slunečnou sobotu, která spíš lákala na lyže, jsme hostili doma celek Spartaku Modřany, který je nováčkem soutěže (to my vlastně také,…). Tento tým nás

dokázal potrápit již na podzim, na jejich domácím hřišti, ale přesto důvěra ve vlastní schopnosti 2x vyhrát byla možná až příliš vysoká. Přestože dopoledne chyběli pracující Barčus, Šejňák a Dupy. Utkání základní šestka zahájila velmi chladně a tragicky na příjmu, rozhodně ne těžkého servisu. První set byl za námi až příliš rychle, ale věřili jsme, že se to podaří otočit. To se ve druhém a třetím setu dařilo v podstatě bez problémů – hráli jsem poctivý, slušný volejbal s občasnou zbytečnou chybou, ale soupeře drželi pod sebou. Vedení 2:1 náš příliš ukolébalo do pohody a ve čtvrtém setu, resp. v jeho polovině začalo opět veliké trápení na příjmu. Po technickém time-outu Toma  (do té doby hrál excelentně) na příjmu a smeči nahradil Burák (s menší zdravotním handicapem) a bohužel, změna příliš nezabrala a set se již nepodařilo zachránit. Na tie-break jsme nechali sestavu z koncovky 4. setu – důvěru dostala zkušenost a je otázkou, zda tedy následky nejdou za trenérem (ale i to k tomu patří,… :-)). Vedení 7:2 se zdálo luxusní a vše vypadalo na pohodový závěr. Následné chyby na příjmu, tento pohled ovšem hodně změnily. Točili jsme strany za stavu 8:6 pro nás. Následoval boj o každý balón a myslím, že se hrál v tuto dobu velmi pohledný volejbal, před zaplněným ochozem jablonecké haly. Soupeř byl v koncovce šťastnější a zaslouženě  získal cenné 2 bodíky do tabulky.

K odpolednímu utkání dorazily ranní pracující posily. Naopak na odpolední utkání již nebyl k dispozici Míra Burian, který piluje do školy k maturitě (klobouk dolů) a jeho menší zranění stehenního svalu, bylo také důvodem, proč chyběl. Utkání jsme v podstatě s novou šestkou (změna na všech postech kromě Pižly), začali excelentně a vyhráli první set až příliš lehce – soupeř nám ho v podstatě odevzdal. Ve druhém setu jsme skvělý nástup do zápasu ani zdaleka nepotvrdili. Opět jsme přestali přihrávat a lehounkým servisem, soupeře pomalu , ale jistě zvedali „nahoru“. Bohužel se nám do propadliště dějin odporoučel i blok, naše jinak silná zbraň a rázem bylo vše jinak. Sáhl jsem v polovině druhého setu ke dvojímu střídání k posílení obrany (výměna postů nahrávače a univerzála) , ale změna tentokrát nevyšla a soupeř set získal, především  díky 100% útoku středem, kde jsme na bloku měli na kontě čistou a hodně nezvyklou  nulu. Další dva sety byly pro náš tým trochu trápením a soupeř, který zavětřil možnost dalšího cenného skalpu, se rozehrál k velmi dobrému výkonu a zápas zaslouženě vyhrál. My jsme k zápasu přistoupili s menší chutí vyhrát. Škoda, že jsme našim fandům, kterých bylo tentokrát na ochozu opravdu hodně (včetně Karla Vlacha,..), nepředvedli více. Chtěli jsme vyhrát a maximálně se o to snažili – soupeř byl tentokrát připravenější a dopoledne i trochu šťastnější. Velmi slušné výkony předvedli Tom (dopoledne – škoda, že se mu odporoučel příjem, i odpoledne na „U“), Šejňák a na útoku velmi slušný standard  odvedl Havlis. Nápravu můžeme zjednat ihned příští týden proti týmu TJ Praga, opět od 11.00.