Statečný boj juniorek,..

Juniorky Bižuterie nastupovaly do kvalifikace s vědomím, že udržení soutěže nebude jednoduché, ale o to s větší chutí, se o potřebné body pořádně poprat. Touha a snaha někdy nestačí. Tým přišel v posledním tréninku o smečařku Aničku Rupertovou (sádra na prstík,..), v prvním zápase se nepříjemně zranila Sára Košatová (vazy v koleně) a Bára Šturmová zatajila zranění menisku,.. Na začátek bylo těch nepříjemných faktorů trochu moc, …

První utkání se podařilo za 3 body do tabulky dotáhnout bojovností a dobrým servisem. Přestože sestava byla poměrně značně improvizovaná. Cenné vítězství bylo potřeba ovšem v dalších zápasech potvrdit. Druhý den se v poledních hodinách děvčata dočkala pětisetového zápasu, kdy jim k výhře 3:1 scházel kousek volejbalového štěstí. Večer čekal jabloneckou sestavu klíčový duel s velmi dobře hrajícími Karlovými Vary. V prvním setu měla děvčata mnoho starostí s příjmem servisu. Ve druhém setu se začala správná volejbalová válka, kterou zcela nepochopitelně ukončili „písmejkři v bílém“ Bolina a Stránský. Čtyři naprosto obrácené výroky v samotné koncovce setu, znamenaly dvousetové vedení soupeře, který si již nabídnutou šanci nenechal vzít. Karlovy Vary byly lepším týmem a jejich juniorky po zásluze vyhrály. Faktem je, že naprosto nespravedlivá koncovka druhého setu jablonecké juniorky dorazila a již se nepodařilo znovu motory bojovnosti „nahodit“. Rozhodčí tak z pěkného utkání, svým rozhodováním udělali taškařici s fatálními následky pro jabloneckou družinu. Na jejich hlavy se sneslo z tribuny hodně zasloužených přívlastků a celé utkání se dohrávalo v nepěkné atmosféře, kterou si děvčata za svůj výkon nezasloužila. Poslední nedělní utkání již dávalo pouze teoretickou šanci a děvčata ve svých hlavách už nenašla potřebnou dávku  bojovnosti a vůle, ale to jim nelze vyčítat. Odvedly beze zbytku svá maxima a v rozbité sestavě se pokusily o „mission impossible“.
Je potřeba popřát volejbalistkám co nejrychlejší zapomnění nepodařeného víkendu, uzdravení bolavých součástek a nalezení potřebné chuti do další přípravy. Příští rok může být kvalifikace v úplně jiném provedení,… 🙂 Vše je teprve na začátku !

1. VK Karlovy Vary 4 3 1 0 11:7 382:352 8
2. VK TU Liberec 4 3 1 0 10:7 365:317 7
3. TJ Červený Kostelec 4 2 2 0 10:9 394:407 7
4. TJ Tatran Střešovice 4 1 3 0 8:11 394:417 4
5. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 4 1 3 0 5:10 300:342 4