Sobotní výprava do Chabařovic,…

Kolektivní frustrace,..Do Chabařovic odjížděl „A“ tým Bižuterie v prakticky nejsilnější možné sestavě, ale poměrně v omezeném počtu 10 hráčů, v to počítaje 2 libera a trenéra. Takže variant na střídání sakra pomálu,.. Pokud píšu v nejsilnější sestavě, tak to také je poloviční pravda  – sestava již byla výrazně chudší o „Červajse“, který sbírá výrazně extraligové body pro „Odolku“ a v naší lehce přestárlé letce se na jaře  již neobjeví. Začátek utkání v 9.00 pro nás není vůbec nic zajímavého, nicméně jsme se poprali s tímto faktem hodně dobře. V postarší hale v Chabařovicích, kde asi nikdo z nás moc rád nehrál a nehraje, začala základní „Bižu“ šestka velmi dobře. Dodržování domluveného, výborná obrana a kupodivu i příjem, který nás v této hale často zlobil. Soupeři jsme dali šanci na přemýšlení o zisku setu až ve třetím dějství, ale jenom na chvilku. Zasloužené vítězství proti nelehkému soupeři, kdy v našem týmu dominovali Havlis s Oldanem a občas se přidal Pižla výbornou obranou.

Do druhého zápasu začala lehce pozměněná šestka – na blok šel Martin Jakubíček za Jéňu a na libero šel zkusit štěstí Kýsa. Soupeř posílil o plejera z ústeckého „A“, který nás pozlobil na podzim v rozbité sestavě. Hned začátek se nám klasicky podařilo odpálit několik příjmů „do pryč“ a místo plnění dohodnutého – „poctivě každý balón od začátku“, na ukazateli 0:5. To není tragédie, s tím se dokážeme občas vypořádat, ale vždy to opravdu nejde. Tentokrát byl proti i hlavní na „empire“, který potřeboval ukázat, že už volejbal také viděl a písknul Kubinovi clonu nebo záclonu, už nevím. Místo stavu 24:22 v náš prospěch, následuje vzteklá a nakloněná rovina 23:23. Následně pro jistotu „dolní borec“ po 100% bodovém bloku Oldana s Čertem píská do své ošklivé píšťalky teč pásky, kterou viděl pouze a jenom on. Dvacátý pátý bod soupeře po mizerném příjmu byl veselou symbolickou tečkou za vypráskaným setem. Žluté karty v tomto setu nepočítáme, protože za ně nejsou body – ale moc nechybělo a barva byla zcela jiná. Jednu Kubina, jednu vzteklý trenér za kopanec balonu skrz strop vypráskané haly,… Druhý set lehce rozzuřená grupa veteránů poměrně lehce uhrála. Ve třetím setu koncovka a spodní bílý borec opět tahá esa z rukávu a prodlužuje smečařovi ruku na parketách asi o půl metru. Pán u ukazatele se vesele směje, Kubina zuří, Zajda zuří, Pižla zuří, pouze Burák jako správný kapitán vše posílá do pohody a set vyválčíme. Tím ovšem naše mise v této severní části Ústí, zvané Chabařovice končí. Křivka polední zelené podpory se dostala pod vlivem psychického vypětí pod limitní „dead line“, a lehce ji lze přirovnat k hypoglykemickému kómatu (a zachraňující číšník nikde v dohledu,.. 🙂 ). Za stavu 5:0 při zbytečném time-outu, se Jéňovi z posledních sil podaří hodit kompletní odpovědnost na trenéra za „špatně napsané postavení“. Pozorující diváci mírně znejistí a čekají, zda se hosté mezi sebou podřežou,…. Okresní thriller se nekoná. Prohráváme dokonce 10:0 (což thriller je,… a skoro to vypadá, že se „black hammer“ nedostane vůbec na síť.  Omyl,.. ovšem po chvíli píšu rozhodčím do zápisu 5, abych je ujistil jak jsou fajn a jdeme do sprchy :-D. Starší, usmívající se pán od ukazatele mi podává zápis, vzájemně se šklebíme, podáváme si ruce a jedeme do Depa, zápis do koše.  Došly síly a morál, zasloužená prda. Tak Jaromíre ještě jednou vše NEJ !

Původně se tento článek zavázal napsat náš nejlepší grafoman a chodící encyklopedik, ale asi na to zapomněl, protože má na starosti spíše znalost věcí již proběhnuvších. Jo a kdyby jste někdo chtěl napsat všech 14 osmitisícovek během pár vteřin na papír „z voleje“, bez přípravy – tak stačí říct 🙂 . Jenom „Manaslu“ chybělo a bude mě to stát 10 piv.  Skol !

1. zápas: Kubeš, Burian, Střižík, Delgado, Procházka, Havel, Libero: Horčička
2. zápas: Kubeš, Burian, Jakubíček (Střižík), Delgado, Procházka, Havel, Libero: Kysel (Horčička)
Příští utkání hrají muži „A“ proti Sokolovu, který bojuje o záchranu od 10.00 a 14.00.