Ráno lehce, odpoledne s menší zápletkou,….

TJ Bižuterie Jablonec : VK Chabařovice 3:0(20,17,21) 3:2(-20,18,-21,15,7)

K dopolednímu utkání jsme měli k dispozici prakticky kompletní sestavu, kromě pracujícího Barčuse a Káči. První utkání začala naše bižuterně sokolnická letka s přehledem a soupeře jsme drželi v prvních dvou setech v pohodě na distanc. Pouze ve třetím setu se nám odporoučel příjem a tak se Čert docela nalítal. Přesto jsme dokázali v koncovce „zapnout“ a soupeři opět odskočili a v podstatě lehce vyhráli 3:0. Chabařovice ovšem nebyli zcela kompletní a to se rozhodně na jejich výkonu, který byl dopoledne hodně matný, podepsalo.

Lehký oběd, pivko, zelená na oslavu Čertových narozenin a ve 13.00 jsem šli na soupeře do druhého zápasu. Trochu výrazně jsem proházel sestavu, ale to nemělo být důvodem k poměrně těžkému výpadku v prvním setu.  Dovolili jsme si luxus v podobě lehkých, naprosto nevynucených chyb – špatný příjem a zkažených 6 servisů (kdyby servisů, ale tohle byly „neletící čučky“). K tomu se přidalo pár „mazanců“ na útoku a set byl v tahu. Následovalo možná „tvrdé“ vystřídání Káči a Toma, ale myslím, že bylo potřebné a správné. Na hřiště se vrátilo duo Kuba a Kubina a druhý set jsme lehce získali, nutno říci že po opačných, velikých chybách soupeře. Naše hra nezaznamenala, žádné výrazné zlepšení. Ve třetím setu to byla zase houpačka, soupeř zavětřil šanci a začal docela dobře „solit“ servis, kterým nám sebral příliš mnoho bodů. Třetí set jsme projeli (slabší chvilky si vybral Barčus,Havlis i Páťa na liberu) a tak nezbylo, než sáhnout do čtvrtého setu  k výměně na postu nahrávače (nezní to moc logicky, ale situace to vyžadovalo „imho“,..)Ve čtvrtém setu jsme se vrátili ke koncentrovanému výkonu a nedali soupeři šanci, když jsme ho drželi velmi dobře na obraně (konečně jsem začali plnit dohodnuté a ono to začalo fungovat,…). Tie-break jsme si nechtěli nechat již vzít. Začali jsme výbornou obranou a tak i pokračovali,… Málokdo z nás si vzpomene, kdy naposledy točil „tie-break“ za stavu 8:0 ! (asi nikdy,…). Lehce zkomplikované, ale  zasloužené vítězství.

Velmi dobře zahrál Pižla (oba zápasy) a dopoledne Havlis i Šejna. Kubina i Barčus odvedli svoje velmi solidní standardy.

Děkujeme diváků za pěknou í návštěvu v obou zápasech. Speciální pozdravy do Tanvaldu (doufám, že dědkové dojeli v pořádku,..).  A koneckonců do toho musím zahrnout i Míru Buráka,… Protože to za celý den po plese s dědkama pěkně slíznul,… 😀

Rozhodčí Pozděna a Čermák. Pískali bez chyb a během utkání s korektním soupeřem nebyl jediný zádrhel.