Ráno nám to proteklo mezi prsty,..

Loko Liberec : Bižu Jablonec 3:2 (-17,-19,15,20,12) a 3:2 (25,16,-23,-23,12)

Již potřetí zahajujeme soutěž s Lokádou, která nastoupila v plné sestavě. My jsme byli bez libera a  dopoledne bez Kubeše. Naštěstí Mirek Burian již byl k dispozici, přestože byl měsíc bez tréninku. Jarda Barek hrál s virózou. Dopolední sestava Čert, Šáchyč, Kuba, Burák, Barčus a Havlis, začala utkání bez chyb a hodně sebevědomě. První i druhý set (zejména začátek) byli domácí velmi silně nervózní, nám naopak spolupráce fungovala velmi dobře. Jenže balón je kulatá potvora a to se nám tentokrát podařilo potvrdit na 100%. Za vyrovnaného stavu ve třetím setu, jsme dostali 6 bodů za sebou ze servisu, který rozhodně nepatřil do kategorie smrtících.Loko zavětřila šanci, přitlačila na servisu a nám se dost odporoučel příjem, z čehož jsme měli oprávněné obavy, již před začátkem utkání – přeci jenom není úplný standard, že blokaři musí přihrávat. Tie-break jsme drželi vyrovnaný stav do koncovky, kterou jsme sehráli takticky špatně, přestože jsme měli přihráno. Stačila jedna chybka a vítězství, které bylo ráno skutečně na dosah se vypařilo :-).

K odpolednímu utkání jsme nastoupili s Kubinou a Rukym, na bloku Pižla a Kuba. Přestože jsme nezačali úplně dobře, střední část setu jsme ovládli a vedli v koncovce setu 23:20. Dvě chyby na útoku posadili do sedla soupeře. Střídaní na blok neklaplo a Loko set vyhrála. To se promítlo do druhé setu, ve které jsme dostali „za uši“, zejména díky servisu, kterým „drzouni“ z Lokotky sbírali jeden bod za druhým. Do třetího setu by si na nás asi nikdo nevsadil ani pětník. Proběhla resuscitace totální mrtvoly – našli jsme v sobě morálku a další dva sety vyhráli. Nicméně tie-break opět rozhodla činnost, ve která nás Loko doma jasně předčila – a to byl servis. K tomu se přidal v „breaku“ velmi dobrým výkonem Šošon (který se na vysoký, ale špatně postavený blok Barčuse, lehce „živil“.). Téměř 5 hodin volejbalu, bez hmatatelného výsledku to naštve, ale soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Příští týden doma utkání se Sokolem Modřany – a nic lehkého to nebude.
Dopoledne zahrál výborně Kuba i Havlis. Odpoledne držel laťku Havlis i Kubina.