Předposlední kolo KP U22 Z se neslo ve vítězném duchu

V neděli 12.2. se odehrálo předposlední kolo KP U22 děvčat. Áčko i Béčko zabojovalo ve 3. lize o postup do 2. ligy. Áčko čekal hned na začátku těžký soupeř a to Vratislavice. Ale díky vytrvalosti v nedělání chyb si děvčata vybojovala vítězství 2:0. Nebyla v lehké situaci bez nahrávačky Anet, ale díky starším žákyním Adině a Valče, děvčata zvládla si navzájem vypomoct a dotáhnout nejtěžší zápas do vítězného konce. Současně se postavilo vedle na kurt Béčko, které se v prvním setu pralo s Českou Lípou, ale ve druhém už ukázalo, kdo má navrch. Do derby nastoupily oba týmy s jednou výhrou. Celkem z průběhu vyplývalo, že jeden z vítězů tohoto zápasu postoupí o ligu výš. První set skončil 25:23, druhý 25:21, takže výsledek značil, že se jednalo o dost vyrovnaný zápas a bonusem byla pěkná volejbalová podívaná. Větší štěstí nebo volejbalový um mělo Béčko, kterému na konto skočila druhá výhra. V posledním zápasu si týmy vyměnily soupeře a Áčko porazilo Českou Lípu 2:0, Béčko se s Vratislavicemi trochu potrápilo, ale i přes únavu vydolovalo vítězství 2:1 v tibreaku. Tak v lize 1. místo Béčko a postup, 2. místo Áčko, 3. místo Vratislavice, 4. místo Česká Lípa a sestup. Poslední kolo se odehraje na domácí půdě a Béčko si s jistotou dojde pro hezké medaile ve své kategorii.