Polední takřka havárie a podvečerní klídek,….

TJ Bižuterie Jablonec : Mladá Boleslav 3:2(-17,-15,19,22,13) a 3:1(23,-21,18,18)

Náš tým se sešel k sobotnímu utkání s Prasylem Mladá Boleslav (už se konečně musím zeptat co ten/ta Prasyl, vlastně znamená,… :-)) v téměř kompletní sestavě. Pro jiné grupy, by možná absence zraněného Járina Kubeše (následky jemného basketu) a Martina Jakubíčka, byla hodně nepříjemná.

Nás se přesto sešlo k obou utkáním více, než povolují kolonky soupisky. K rannímu zápasu nastoupil na nahrávku Lukáš Prokoph, důvěru na bombě dostali Barek a samozřejmě Míra Burian. Havlis na účku,  na bloku Dupy a Pižla.  Lukáš si post na hřišti zaslouží, nicméně chlapci v prvních 2 setech na příjmu, předvedli naprosté ztroskotání. Lukáš dělal co mohl, ale  do druhého setu, se muselo něco změnit a poslal jsem na hřiště Čerta ( i přes některé výtky, ….). V tuto chvíli mi ještě Barčusovy minely přišly omluvitelné a „dočasné fixové kérky“, jsem považoval za vrtoch rozmarného a mírně přepracovaného borce středního věku :-). Tomáš Pastuch také příliš nehýřil jistotou – jeho přemíra snahy prodat svoji excelentní fyzičku, sebou občas přináší zbytečnou minelu – navíc musel překonávat hodně bolestivé zranění ze středečního tréninku. Přesto jsme se ve třetím setu „chytili“ a soupeře začali konečně přehrávat. Tie-break jsme drželi soupeře stále pod sebou, ale místo jasného vítězství, jsme si ho v koncovce opět „lehce“ zkomplikovali a byli blízko k prohře, po chybách obou Tomášů na útoku, respektive na servisu. Důležité balóny opět uhrál Burák. Zřejmě opět nejlepší hráč dopoledního zápasu.

Ke druhému utkání přišel na nahrávku „Ruky“, na smeč místo Buráka Michal Šén a na druhý blok místo Pižly, Petr Hrubeš. Při vědomí poměrně značného zásahu do sestavy, se lavička čítající dalších 6+1 plejerů  držela při životě a byla připravena zasáhnout (černého Petra ode mne dostal Lukáš). První set se nová sestava trochu opět trápila na příjmu a některé balony z útoku, směřovaly úplně zbytečně mimo vyhrazený čtverec 9×9. Pokud si řekneme, že soupeře zablokujeme a nemusíme solit servis a následně trefíme soupeřovu lavičku neletící „čučkou“, tak je někde chybka :-). První set byl o koncovce, kterou jsme změnili posílením obrany a Burák s Čertem zafungovali na 100%.  Druhý set jsme vedli 7:1, „Bolce“ docházel kyslík (neměli zdaleka tolik na střídání,… ).

Místo toho, abychom soupeře „dořízli“, nechali jsme ho vlastními hloupostmi a nekoncentrací, opět nadechnout. K výraznému posílení vitální kapacity, již značně vyfouklých boleslavských plic, pomohli oba sudí, naprosto nesmyslnými výroky, které jsou na samostatnou kapitolu. Přesto aktéři žlutých karet Ruky a Pižla, zcela zbytečně podpořili nakonec dokonanou snahu soupeře, nám druhý set vzít. Třetí a čtvrtý set již byl zcela v režii  našeho týmu – konečně se chytili Havlis i druhý Tomáš a soupeře jsme poměrně v pohodě přehráli, i se značně obměněnou sestavou. Slušně zahrál Brachor.

Korektní a bojovný soupeř a námi hodně podceněný přístup k prvnímu utkání, byly hlavními důvody našeho lehce „popoledního“ trápení. Pozdní nástup na rozcvičku,.. atd. Tyto „drobnosti“ bychom si měli příští týden odpustit a v derby, které bude zřejmě hodně hecnuté, prokázat, že nestačí jenom poskládat na plac kolemjdoucí „naskočená“ individua. Ale že je to především týmová hra, která stála celou polovinu soutěže za našimi výkony a potvrdit, že naše 2 podzimní vítězství na Loko, nebyla žádnou náhodou. Přestože věkové i váhové parametry soupeře, jsou v porovnání s našimi úsměvné.

Rozhodčí přišedší z Prahy, byli naprosto tragičtí. Když 2x zablokuješ – suše do hřiště – a dostaneš od rozhodčího flastr za nesmyslnou síť., následně si borec vymyslí „invisible touch“, tak tě to „napění“.  Borci to dokonali navíc tím, že mě „podojili“ 2x o cesťák – je vidět, že moje neznalost soutěžního řádu, může stát i nějaké to pivko 🙂