Odpolední pomsta Karla IV.

Turnov : Jablonec 1:3 (20,-23,-17,-21) a 3:0(17,21,23)

Na palubovce Turnova to bylo opakování po mnoha letech – každý z nás, zde odehrál spousty mistráků, ale už to je zatraceně dlouho. Naše sokolská letka byla lehce oslabena o Kubinu a Kubu, přesto naše základní šestka nabízela slušné možnosti k bodovému zisku. Dopolední utkání jsme začali špatně – nedokázali jsme se srovnat s prostředím haly, špatně jsme bránili soupeře, který si v prvním setu dělal co chtěl, ale bylo to zejména po našich chybách na příjmu. Zpracování balónů zadarmo bylo také tragické (Páťa celou dobu proklínal ski, po kterých nohy fungujou úplně opačně, než je na volejbal potřeba :-)). Přesto jsme vydolovali již téměř ztracený 2. set a poté domácí již byli daleko hratelnější. Další dva sety jsme uhráli celkem s přehledem (až příliš dlouho nám trvalo najít recept, jak bránit smečaře soupeře), i když volejbal to opravdu příliš pohledný nebyl, ani z jedné strany. Dobré další tři bodíky byly doma.

O odpoledním utkání psát cokoliv mi přijde zbytečné :-). Když prohrávaš první set 10:0 a na hřiští je 6 lehce osleplých, tápajících sokolů, hledá se způsob jak soupeře porazit dost obtížně. Polední pauza nás dost vytrestala (a že sakra ne poprvé,… :-)) – tedy abych byl přesnější – menu v pěkném hotelu v Turnově jménem to Karel IV, bylo příliš zelené a vypadalo to, že je servíroval někdo z likérky „Drak“. (jinak jídlo bylo nedůstojné pěkného prostředí, Pohlreich by kuchaře asi zastřelil,….). No zkrátka – naše letka z toho byla tak rozhozená, že nás soupeř, kterého jsem si posadili na koně sami, přejel jako planinu. Co jsme si nezpůsobili sami, dokonal Kendy servisem. Jediný kdo snese za odpolední „spiel“ trochu přísnější měřítko byl Dejv. Nicméně 3 body z Turnova jsou fajn a sebemrskačství není na místě :-).

• Poděkování Šáchyčovi, který ač se zraněním,podpořil tým morálně svojí dopolední účastí
  • 2 porážky za téměř 2/3 soutěže jsou hodně dobrou bilancí a neměli bychom na sebe býti moc přísní.
  • Gratulace soupeři po prohraném utkání mi přijde dobrý zvyk,…. do Turnova ovšem ještě nedorazil 🙂 (na podzim jsem si myslel, že to je pouhá neznalost,….)
  • Loko dostala děsivou nakládačku na Skale – ale tomu se nikdo nemůže divit, vzhledem k sestavě v jaké odjeli,….
  • Se Skalou se potkáme právě příští týden ve staré dobré hale na Fügnerce od 10.00 a 14.00,…. V Městské hale je nějaký tanec, či co ,…
  • Chabařovice uhráli v Modřanech jeden bod, takže náš náskok je už slušných 8 bodíků,… Ale o to nám opravdu nejde – spíše nám jde o dobrý sport,…