Německý syndrom v Sofii

Francie - národní týmKdo čekal v neděli odpoledne „volejbalový zázrak v Sofii“ při posledním zápase našeho volejbalového  týmu mužů proti Německu   ve skupině A, ten se nedočkal. Nejdříve si reprezentace Slovenska od 15. 00 hodin v italském Bustu-Arsiziu připomněla dva roky starý kolaps v domácí kvalifikaci o MS 2014, kdy pohořela s Finskem. Reparát na ME měli v rukou tito borci. Nahrávač Daniel  Končál (přestupuje do ČZU) smečaři Matej Paták a František Ogurčák, na bloku Emanuel Kohut a Peter Ondrovič, na diagonále Peter Michalovič, na liberu Matej Kubš a italský trenér Alberto Guliani. Slováci v prvním setu vedli většinou o 2 – 3 body. Svoji výhodu v koncovce prvního setu nepotvrdili a Finové jim v dalších setech už další nabídku na vítězství neposkytli. Trenér Guliani, asistent „Boco“ Kravárik navazovali na práci made in Italy – Zanini – to byl trochu generál, poté Gulinelli … Naši borci v sobotu jenom částečně  využili bulharského podcenění našeho týmu, ale nevyužili vedení 1 – 0 a 2 – 1 na sety na zisk 3 bodů  a tak bod za prohru 2 – 3 nic neřešil a znamenal nutnost porazit Německo, které taktizovalo v sobotním zápase s Nizozemím a spokojilo se s jedním bodem na „béčkovou sestavu“! Porážka 0-3 a – 14, – 14, – 16 navazuje na pět let starou porážku s Německem  z MS 2010 v Itálii. Měla podobný předkrm – porážka 2 – 3 s Brazílií! Ale pozor, byl to zápas č. 7 a naše sestava 2010: Ticháček, Pláteník, Veselý, Štokr, Popelka, Konečný Petr, libero Kryštof! Přesto naši borci na MS obsadili 10. místo z 24 týmů! Naše nedělní sestava: Janouch, Michálek, Mach, Finger, Adam Bartoš, libero Kryštof. Němci útočili každý set na 57% , 10 vítězných bloků a 7 es! Naši borci útok 26, 39 a 39 %, 3 bloky a 1 eso! Večerní zápas Bulharsko vs Nizozemí 3 – 2 potvrdil fakt, že náš tým byl v aktuální výkonnosti nejhorším týmem skupiny A a přes letošní účast ve Světové lize včetně cca 2 měsíční přípravy, mohli jsme sledovat na MH v Jablonci nad Nisou od 10. srpna 2015, se nepodařilo naši výkonnost akcelerovat na úroveň soupeřů ve skupině A. Podobně jako slovenští volejbalisté neumíme vyhrát „ultimativní zápasy“. Rozhodovalo se v prvním zápase s Nizozemím, ale podobně jako Slováci v zápase s Finskem, jsme zápas kdo z koho, nezvládli! Na titulní fotografii tým Francie, vítězi Světové ligy 2015 zvítězili v posledním zápase své skupiny s týmem domácí Itálie, otočili zápas ze stavu 0 – 2 a postoupili přímo do čtvrtfinále, tento tým jsme měli možnost vidět také na začátku září na MH v Jablonci nad Nisou.