Naše Jablonecko o sobotním utkání

Volejbalisté bižuterie potvrdili pozici lídra tabulky

24.01.2011 14:10:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Volejbalisté Bižuterie potvrdili pozici lídra tabulky

Po nepovedené minulé sobotě v duelech s Rakovníkem chtěli jablonečtí hráči odčinit tento špatný výkon na domácí palubovce v zápasech s Chabařovicemi, což se jim podařilo a obě utkání vyhráli – 3:0 a 3:2. Jablonečané jsou stále na prvním místě II. ligy, ale Rakovník oba zápasy vyhrál 3:0 a vyrovnal se na sety s Bižuterií, která má však o zápas více.

Bižuterie – VK Chabařovice 3:0 ( 20, 17, 21 )

S cílem si dokázat, že volejbal hrát nezapomněli se domácí hráči pustili do prvního setu zápasu s chutí a kromě úvodního balónu byli neustále ve vedení po celý průběh prvního setu. Do druhého dílu lépe vstoupili chabařovičtí, ale od stavu 9:9 šla Bižuterie lepším útokem do vedení, které proměnila ve výhru druhého setu. Třetí set dlouho vypadal, že nebude domácím stačit k výhře, ještě v závěru prohrávali 19:20, ale pak se projevila větší zkušenost domácích borců, což znamenalo otočení stavu třetího setu.

Sestava: Hrubeš, Jakubíček, Havel, M. Šén, Střižík, Procházka – libero Horčička.

bižuterie – VK Chabařovice 3:2 ( – 20, 18, – 21, 15, 7 )

Po půldruhahodinové přestávce se oba soupeři postavili k odvetě znovu, domácí pozměnili sestavu a než ta se srovnala, tak prohrála první sadu. Ve druhém setu kouč Zajíček trošku zamíchal se sestavou, zlepšil se příjem i blok, kterým i dvojice Jakubíček – Havel úspěšně set zakončila. Ve třetím setu domácí hráči zřejmě podcenili začátek, hosté pěti kvalitními servisy získali hned v úvodu náskok 5:0, což se již nepodařilo až do konce setu dohnat. Po tomto ztraceném setu si hráči Bižuterie vyměnili názor na svoji hru a už nedali soupeři šanci na úspěch. Čtvrtým setem si hladkou výhrou zajistili šanci do pátého setu, který méně zkušený soupeř vůbec nezvládl. Při podání Kubeše nebyli hráči Chabařovic ani schopni míč přeplácnout na druhou strany a když, tak útok zkazili. Stav 8:0 o tom jasně vypovídá. Pak už to byla brnkačka.
Sestava: Havel, Barek, Pastuch, Střižík, Hrubeš, Rückensteiner – libero Horčička, střídal Jakubiček