Modřany : TJ Bižuterie 0:3 (-16,-21,-24) a 3:1 (18,22,-23,15)

Do Prahy jsme odjeli téměř v kompletní sestavě – kromě tradičně pracujícího Jaromíra Kubeše a Patrika Horčičky, který rovněž plnil svoje firemní povinnosti. Modřany pro nás byly velikou neznámou.

Dopolední utkání jsme začali velmi dobře a sebevědomě. A přestože jsme byli oslabeni o 2 klíčové přihrávače (hráli jsme bez libera), byl příjem velmi slušný, což umožňovalo „Rukymu“ trochu kombinovat hru. Na útoku z kůlů  jsme se prosazovali velmi slušně – trochu horší již byla hra na bloku, kde nás domácí přehrávali. První dva sety byly na pohled velmi jednoduché. Ve třetím setu jsme byli nuceni posílit blok a s obtížemi jsme set i zápas dohráli, když jsme již prohrávali 23:20. Dopoledne zahrál excelentně Mirek Burian a velmi dobře Jarda Barek a Tomáš Havel.

Domácí nás poslali do hospody k „číňanovi“ a byla to velice solidní groteska. Při pokusech se domluvit s šíleným rákosníkem, jsme zřejmě vyčerpali veškerou slovní komunikaci na celý den dopředu. Oběd fajn, ale časově to bylo pro některé docela peklo.

Odpoledne zahájil na nahrávce David Procházka a po prvním vyhraném zápase jsme zřejmě získali příliš vysoké sebevědomí. Domácí do nás začali řezat servisem a prohrávali jsme neuvěřitelných 7:0.

I dobře přihrané balóny končily na stropě extrémně nízké haly. Do druhého setu jsme vrátili do základu Mirka Buriana i Honzu Střížíka. Vybudovali jsme si pohodlný náskok 19:13 a dovolili jsme si tento set prohrát – zařízli jsme sami sebe. Modřany bojovali jako o život a nám se nějak moc nechtělo.  V těchto chvílích Modřany uhrávali středem téměř vše – prakticky jsme nezavadili. Třetí set jsme i přes náskok 5 bodů uhájili jen těsně a s trochou štěstí. Ve čtvrtém setu domácí bojovali a chtěli prostě vyhrát. My jsme sklopili hlavy příliš brzo a do „tie breaku“ jsme tentokrát měli hodně daleko.

• nejlepší hráč dne „Burák“
  • modřanská hala je na hranici regulérnosti (osobně si myslím, že spíše za ní),…. ale je to pro oba soupeře stejné a my bychom měli být schopni se s našimi zkušenostmi s tímto faktem vypořádat.
  • Loko i Praga dostaly děsivě „na budku“ od juniorů,….
  • příští týden pauza (Jaromíre nešlo by to nějak přeci jenom přehodit ? :-)) Následně hrajeme na Pragovce.