Méně chybujícímu soupeři jsme body nevzali,..

TJ Bižuterie Jablonec volejbal

Mladá Boleslav : Jablonec  3:1 a 3:0

Do Mladé Boleslavi jsme odjížděli s vědomím, že soupeře můžeme přehrát pouze s nadprůměrným výkonem. Dopoledne to byla v prvních třech setech velmi vyrovnaná bitva, za kterou je naše plejery nutné pochválit. Drželi jsme téměř vyrovnaný stav, ale konec třetího setu pro sebe Boleslav rozhodla výborným servisem, kdy nám ze stavu 17:15 „utekli“ na rozdíl šesti bodů, zásluhou právě servisu. Odpolední zápas, ve kterém jsme obehráli celou lavičku, bylo pro domácí Boleslav, příliš jednoduchou záležitostí.

V našem týmu výborně zahráli Havlis a Barek, kteří drželi statistiku útočných bodů vyrovnaně se soupeřem. Bohužel se do hry prakticky nedostali naši středoví hráči. A přestože jsme měli podle statistik v prvním setu poměrně výborně přihráno, útočili jsme středem velmi sporadicky. Bez rizika nahrávky na střed po těžším příjmu, se lze proti dnešní „Bolce“ hrát velmi těžko a prosadit se z kůlu na srovnaný dvojblok nedařilo kromě Jardy Barka nikomu. Ve prospěch Boleslavi hovořil jednoznačně lepší a rychlý servis a plusových 15 bodů „Máry“ z dopoledního utkání, je také příliš mnoho. Zamrzí, že nám příliš mnoho bodů padlo ulívkou, která byla několikrát dopředu hlášená,… Ale to je život 🙂

1. utkání: Barek, Prokoph, Střižík, Chum, Delgado, Havel – Libero: Horčička, střídali Kukla, Stelzig,
  2. utkání: Barek, Prokoph, Delgado, Chum, Stelzig, Havel – Libero: Horčička, střídali: Kysel, Střižík, Novotný,
  • Poděkování všem za účast – odjeli jsme do Boleslavi na plnou soupisku a to je velmi cenné,..
  • „Naši“ soupeři ze spodku tabulky naštěstí nebodovali také, takže rozhodující bodíky musíme odehrát tuto sobotu proti České Lípě na domácí palubovce. A Karlovarsko, Modřany a Ervěnice také ještě nejsou vzdálený „kosmos“.
1. VK PRASYL Mladá Boleslav 15 10 1 2 2 38:18 1294:1182 34
2. VK Slovan Chabařovice 15 9 3 0 3 37:22 1357:1266 33
3. TJ Netolice 1892 15 9 1 1 4 35:23 1361:1275 30
4. USK Slavia Plzeň 14 7 2 0 5 31:22 1210:1156 25
5. Volejbal Modřany 15 6 3 1 5 32:27 1323:1313 25
6. VK Jirkov – Ervěnice 14 6 3 0 5 31:24 1262:1199 24
7. VK Karlovarsko B 15 6 0 3 6 29:30 1284:1324 21
8. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 15 3 2 3 7   24:35 1252:1301 16