jak to viděl-slyšel Janata,…

Volejbalisté Bižuterie opět ve hře o první místo

08.03.2011 16:01:03 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po několika nepodařených zápasech, a to nejen výsledkově, ale i herně, svoje poslední domácí duely jablonečtí muži zvládli a porazili VK Karlovy Vary 3:0 a 3:1. Dva poslední zápasy druhé volejbalové ligy sehrají hráči Bižuterie v Mladé Boleslavi, kde domácí bojují o záchranu a Jablonečané při sobotních porážkách Rakovníka, dostali ještě teoretickou šanci bojovat o první místo, ale to by lídr tabulky Rakovník musel doma dvakrát klopýtnout s Příbramí B.

Bižuterie – VK Karlovy Vary 3:0 (22, 20, 20)

Soupeř přijel oslaben o diagonálního smečaře Bicana, ale ani Bižuterie nebyla komplet. Na první zápas chyběli Střižík, Kubeš, Jakubíček a Barek. Úvodní sestava Burian, Pastuch, Havel, Šácha, Dupač, Procházka s liberem Horčičkou úvodní set zvládla i když jim k tomu významně přispěl soupeř, který byl dlouho téměř neškodný. Obraz hry v dalších dvou setech se příliš neměnil, domácí měli v roli zakončovatelů útoků téměř neomylného zkušeného Buriana, kterému dobře sekundovali mladíci Havel i Pastuch. Když bylo nejhůř, ukázali svoji sílu na blocích Šácha s Dupačem, čímž dezorientovali hostujícího nahrávače, který s přesností své činnosti rozhodně nezaujal. Bižuterie ukázala hrstce diváků, že hrát volejbal nezapomněla.

bižuterie – VK Karlovy Vary 3:1 (14, 16, – 24, 22)

V odvetě již nastoupili Kubeš a Barek, kteří měli zlepšit přihrávku a prosadit se na síti. První dva sety byly jednoznačnou záležitostí domácích, ale třetím setem se vývoj zápasu zkomplikoval. Koncovka se domácím nepovedla, za stavu 20:18 nic nenasvědčovalo, že třetí set Bižuterie nezvládne. Za stavu 24:22 měla dokonce match-ball na rukách dvojice zkušených veteránů Rückensteiner a Šácha, ale šanci nevyužila a tak přišel trest ve formě ztráty setu. Po opětovných problémech s příjmem na začátku čtvrtého setu, vrátili domácí do hry Kubeše a vše opět začalo fungovat. Dostali soupeře pod sebe a čtvrtý set, ve kterém sehráli velice slušný volejbal, dotáhli do vítězného konce.

Sestava: Šácha, Kubeš, Hrubeš, Havel, Barek, Rückensteiner – libero Horčička, střídali: Pastuch, Dupač