Individuální příprava – scifi ?

Wilson

Po příšerně dlouhé, vynucené pauze jsme začali konečně trochu trénovat. Máme za sebou pár tréninků, takže na jakékoliv závěry je velmi brzo, ale pár poznámek si dovolím. 

Většina kluků – neplatí to o všem pro všechny (výjimky zaplaťbůh jsou) – je fyzicky na nule a můžeme začínat od začátku. Každý je natěšený na balón, ale my musíme začít z druhého konce – tj. zásadně zlepšit fyzickou kondici. Bohužel, ochota zabrat a začít dřít, se nám trochu u klávesnice vypařila. Trochu hodně, ale samozřejmě se s tím dá něco dělat 🙂 .

To, jak velkého příkoří jsme se na mladé generaci během Covidové mánie dopustili tím, že jsme je nechali hnít doma, se dozvíme až za pár let. 

Máme léto na to, abychom se s tím poprali. Bez zvýšeného indivduálního úsilí, to ale nepůjde 🙂 . Takže nastává čas mučení a dřiny, pokud to s volejbalem myslíte vážně. Volejbal na trochu slušné úrovni, bez dobré fyzické kondice hrát prostě nejde, .. 

Myslím ale, že kluci mohou být v klidu – neplatí je  to jenom pro jejich silnější pohlaví. Děvčata na vedlejších kurtech jsou na tom úplně stejně,..

Takže pojďme máknout na změně k lepší fyzické kondici,.. Volejbal potom půjde tak nějak jednoduššeji,.. 🙂