Důležité dva body z Karlových Varů,..

TJ Bižuterie JablonecKarlovarsko „B“ : TJ Bižuterie 3:0(12,22,23) a 2:3(-25,18,16,-17,11)

Výlet do Karlových Varů znamená vždy budíček před pátou ranní, což je vskutku „paráda“. Odjeli jsem do Karlových Varů na nejsilnější možnou sestavu s vědomím, že soupeř  má proti loňským obdobím sestavu značně vylepšenou. Dopolední utkání jsme začali příliš nervózně zejména na přihrávce. Problém nebyl ani tak útok či bloky soupeře, ale nevyrovnaný příjem a dohrávka lehkých míčů z pole, kdy se nám podařilo karlovarský útok přibrzdit. Karlovarská hala je těžká, k tomu domácí publikum čítající poctivých 75 „funs“ vybavených bubny, vydávající neuvěřitelný rachot, to byly výhody, které domácí využily. Výsledek vypadá jasně, ale koncovky druhého a třetího setu jsme měli ve svých rukou a výše popsané nedůslednosti byly důvodem, proč Bižuterie zápas více nezdramatizovala.

Odpolední utkání bylo již o něčem jiném. Důsledky ranního vstávání a 3 hodin v autě byly pryč. První set jsme po bitvě v koncovce uhráli, abychom se následně vrátili zpět k dopoledním chybám. Nicméně ve čtvrtém setu jsme nesložili hlavu a začali bojovat o každý balón. Soupeř začal naopak vadnout a my jsem se dokázali vrátit do hry. V tie-breaku jsme udrželi celou dobu soupeře pod sebou a zaslouženě zápas uhráli. Velká pochvala celému týmu za morálku a kolektivní výkon. Nebudeme to mít ani nadále vůbec lehké, ale pokud se nám podaří hrát v podobném nasazení, může se nám podařit bodovat i na palubovkách silnějších soupeřů.

Velmi dobře odehrál odpolední utkání na bloku Ondřej „Džin“ Pražák a hlavně držel morálku týmu odpoledne nad vodou, i v těžkých situacích. Druhý nahrávač skvěle zaskočil soupeře zejména servisem a ve druhém utkání dokonale nahradil Lukáše, který se trochu trápil, zejména při hře středem, kterou jsme bohužel využívali sporadicky. Dan „Šošo“ Matoška odpoledne prokázal svoje nesporné kvality a jeho pomoc byla pro toto utkání hodně podstatná. Návrat Jardy Kubeše do týmu platný po všech stránkách, jenom škoda, že ho nebudeme moci pata012využít častěji. Vláďa Chum se dopoledne trápil s těžkou halou a příjmem, který srážel jeho útočné schopnosti. Odpoledne se zdravě vyhecoval a položil brutálně několik balónů, které soupeře dorazily. Ostatní, kteří nejsou jmenováni, nemají na poměrně úspěšném výjezdu, o nic menší podíl. Pohled na tabulku je jasný, nemůžeme vypustit vůbec nic, ale s tím jsme počítali.

1. zápas:  Prokoph, Stelzig, Chum, Matoška, Barek, Střižík, libero Horčička – střídali Pražák, Kubeš, Kukla
  2. zápas: Kukla, Kubeš, Stelzig, Matoška, Pražák, Střižík, libero Horčička – střídali Barek, Chum
  • Nutno zmínit roli rozhodčích tento víkend. Nic ve zlém, ale podobnou tragédii oboustranně, ještě nikdo z nás asi ještě nezažil. Děsivé nepřesnosti v neprospěch obou stran, vyústili v několik karet, včetně vyloučení do konce setu. Pravdou je, že náš tým se spravedlnosti dožadoval poněkud důrazněji než soupeř, což se domácím úplně nelíbilo. Budeme muset navštívit nějaké asertivní kurzy. Ze strany sudích, v tom nebyl žádný úmysl, pouze naprostá nezkušenost. Nebyl by lepší jeden- pořádný a zodpovědný ? Spodní rozhodčí v obou zápas byl naprosto zbytečný a naopak, hlavního vždy „potápěl“,.. 🙂
  • Další utkání hrajeme proti Modřanům a to je přesně soupeř, se kterým potřebujeme doma udělat body před pauzou, a opět to nebude vůbec nic jednoduchého.