Doma není nikdo prorokem,..

Destinee Hooker

Jablonec n. N. : Sokolov 3:1(-24,21,19,14) 1:3 (-23,23,-21,-23)

21. a 22. kolo druholigové soutěže přineslo pár výsledků, které jsou tak trochu „překvapením“. K tomu jsme samozřejmě museli přispět svojí troškou do mlýna i my. Dopolední utkání jsme začali s naší aktuálně nejsilnější sestavou, pouze s Kubou místo Pižly na bloku,  a začátek vypadal podle všech předpokadů. Jak to bývá, naše bohorovnost  hned zaslouženě narazila na soupeřův nadšený odpor a první set, který již byl prakticky dokonán, se najednou ztratil kdesi v mlžném oparu inverzní marnosti. A to celý den před halou svítilo sluníčko a na teploměru bylo možná více než 15°C.  V dalších dějstvích náš tým začal konečně hrát to, co se od nás čeká a soupeř  neměl moc šancí. Na bloku i útoku dominovali Oldan s Havlisem, slušně fungovala obrana a příjem. Míra s Jardou sice na sebe řvali jako psi, ale v konci nebyl problém.  Do druhé setu  šel na nahrávku Ruky a změnili jsem post libera. Kýsa se v prvních balónech trápil a jeho nervozita byla viditelná. Prohráváme o parník a vrací se Čert na nahrávku. Set téměř dotáhneme, ale na vítězství to už nestačilo. Ve druhém setu stejný scénář s Rukym na začátku s Čertem v koncovce. Od druhé setu jsme ovšem měli přihráno vše za jedna, díky Kýsovi jsme téměř ztracený set otočili na 1:1. A co dál,.. tak trochu přestáváme uhrávat a hrajeme, jako když nás to nebaví, následuje celkem logicky ztráta třetího setu – soupeř se odmítl porazit sám :-), světe div se. Sokolov větří šanci a hraje velmi bojovně, „profesůra“ a pomalý sport přestává na bojujícího soupeře stačit. Vrací se opět Čert, výborný příjem, dotahujeme  vedení soupeře, pohodlně vedeme a vše vypadá na tie-break. Po bloku Čert odbíhá mimo hřiště, jeho prsteníček pravé ruky se bohužel nachází, již podruhé v této sezóně, mimo osu původního uložení. Ruky zpět, trochu trápení ale stále vedení 21:20. Náš oblíbený rozhodčí Fejfar vtahuje jasný aut po servisu soupeře do hřiště. Trochu nepochopitelně, ale vzhledem k tomu, že to není poprvé v tomto ročníku, nepochybně zkušeně. Následuje Bižu cirkus, kterému soupeř neuvěřil asi dodnes,… Za normálních okolností, by sudí vyloučil asi tak 3 kusy, nadoživotí. Fejfar Milosrdný ovšem neudělil nic, respektive všem udělil milost 😀 . Ruky se vyloučil sám – „s něčím podobným  na empire,  prý hrát nechce :-D“. Čert zpět (normální smrtelníci s tím mají 6 neděl opušťák od práce,..). Závěr jsme si dokonali sami nedisciplinovaností a hloupostí. Soupeř bral zasloužené 3 body.

1. Burian, Kubeš, Delgado, Jakubíček, Havel, Procházka, Libero: Horčička
2. Burian, Kubeš, Střižík, Jakubíček, Havel, Rückensteiner (Procházka), Liber: Kysel

• Loko překvapivě přehrála Turnov (což bez Kendyho a Pláteníka, zase takové překvapení není) a tak jsme se sami připravili o lepší pohled na tabulku. Příští týden to můžeme lehce napravit v Mladé Boleslavi a nepochybně to bude hodně těžká práce. Ale jenom na výlet se před pauzou nechystáme.
  • Tabulka se trochu vyrovnává a následující utkání v Boleslavi bude pro nás velmi důležité z pohledu udržení kontaktu s první dvojicí.
  • Děkujeme divákům za podporu – zejména dopoledne, odpoledne jich naštěstí moc nepřišlo, protože bylo krásné počasí.
  • A náhledový obrázek článku ? Destinee Hooker,… a umí volejbal dost dobře,…
1. TJ Zikuda Turnov 22 17 5 0 57:30 2007:1818 49
2. VK Prasyl Mladá Boleslav 22 15 7 0 55:30 1968:1777 46
3. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 22 14 8 0 50:33 1897:1776 43
4. VK Slovan Chabařovice 22 13 9 0 45:36 1835:1791 38
5. TJ Netolice 1892 22 13 9 0 46:43 1976:1963 37
6. Jirkov – Ervěnice 22 10 12 0 40:45 1907:1894 31
7. TJ Jiskra Domažlice 22 9 13 0 40:49 1973:2014 30
8. TJ Spartak Modřany 22 9 13 0 37:46 1798:1883 26