Další zastávka šalinové ligy: Fýdlant pod Jizerkami -Bižu Oldies 1 :3 (-13,23,-21,-18)

Pondělí nejdelší zájezd šalinové ligy. Nějak selhala informatika, která hlásala začátek v šest. Ekipa Bižu, tak stepovala malinko po půl chtivá rozcvičení, mladí domácí v bohorovném klidu dorazili za pět celá, chlapi co blázníte, výkop je o půl sedmé. Dost důvodů k nemilosti se soupeřem a ještě jeden k tomu, ve Slovanském Frýdlantě nemají venkovní kurt a tak se zde hraje zásadně v hale i když je venku třiatřicet ve stínu a dochází nám led, Valdštejna na vás, mohlo nás i to rozladit. Na tohle utkání bylo ze začátku dost omluvenek, pak to vypadalo na skoro 9 účastníků zájezdu a výsledná : Tomáš s Petrem na blok(Petr premiéra), Ferda, Mára smečující přihávači a nebo obráceně v Márově případě pouze smečující, Šošo diagonální hráč dříve účko a Prágr na trku. Zajda na poslední chvíli odvolal účast asi se mu nechtělo dýchat halový vzduch…..První set madíci z Frýdlantu v silném respektu, lehká záležitost málem kanár…..druhé dějství jsme nějak moc nepřihráli a tak nás drzou ulejvkou na střed soupeř trestal, v koncovce jsme sice stáhli skóre na bod, ale proceděný balon blokem Toma skončil set ve prospěch domácích, 1 : 1 na sety. Malinko jsem šli do sebe a i když se Slovan snažil včetně pozounů a trubek další dva sety byly naší kořistí, ale vždy po soustředěném výkonu i když v posledním setu došlo i na několik signálů a to vždy značí, že je vše v pohodě a může se tvořit a vymýšlet. Mladící z výběžku do toho šli hlava nehlava a nutno říci, že se zase herně dost zlepšili, ale tentokrát narazili na kompaktní výkon soupeře, celkově: docela dobře jsme si zahráli a tohle vítězství nebylo zadára….