VK Chabařovice : Bižuterie Jablonec „A“ 1:3 (-16,-19,13,-16) a 3:2 (22,23,-19,-19,10)

Sestava čítající 11 sokolů vyrazila na mlhavé Ústecko. Odjeli jsme do severozápadního předměstí Ústí nad Labem dobře naladěni, leč oslabeni o 2 pracující „fightery“ Kubinu a Barčuse.  Dopolední sestava Čert, Burák, Šáchič, Pižla, Tomáš, Havlis a na liberu Patrik, začala utkání velmi dobře a sebevědomě.

Chabařovice postavily do hry mladší ročníky a myslím, že celé první dva sety, jsme tým domácích přehrávali ve všech činnostech. Snad s výjimkou servisu a trochu trápení na příjmu – nové Gala jsou děsné. Ve třetím setu se dostavila klasická „fligna“ a naprosté flákání balónů zadarmo. Chabařovice nás vytrestaly ve třetím setu naprosto zaslouženě,.. čekali jsme, že to prostě vypustí – což se kupodivu nestalo. Potřebovali jsme zklidnění jako sůl. „Ruky“ toto splnil na 100% a zpřesněnou nahrávkou pomohl k lehkému vítězství ve čtvrtém setu a k zisku celého zápasu.

Radost, oběd z bakelitu a zelená, v nás zanechaly dojem, že jsme tak trochu „undefeatable“ – neporazitelní. Příležitost dostal odpoledne Lukáš a naši útočníci se mu na „revanš“, za nahrávky na jedny ruce, odměnili totálním výpadkem a mizerným, nezodpovědným výkonem. Po kolotoči střídání (který ničemu nepomohl) a dvou „projetých setech“,  jsme vrátili sestavu k rannímu pořádku.

Vše naskočilo a soupeře jsme jasně přehrávali, přesto nad útokem  z kůlu, visely otazníky velikých, nečekaných rozměrů. Tie-break, na který jsme si hodně věřili, jsme totálně promarnili na útoku, do naprosto otevřené obrany domácích. Bylo přihráno, nahrávka na jedny ruce a následoval útok „mimo výseč a prostor k tomu určený“,…. V daném okamžiku holá katastrofa,  prohraný set, zápas. Soupeř si mohl gratulovat a my jsme mohli zpytovat svědomí, nad zbytečně promarněným zápasem.

• Nešli jsme odpoledne důsledně za vítězstvím a dovolil jsem si přepych v podobě střídání 3 nahrávačů v zápase,….. asi trochu moc,.. (asi určitě)
  • Přesto si myslím, že do zívající brány, kterou jim Čert lehce otevíral, musí Havlis i Tomáš, položit balóny na zem bez zaváhání, což nezvládli. Skoro to vypadalo, že smeč na „jedny ruce“, je náš největší problém.
  • Příšerné šero v hale a nové Galovky, které připomínají „cirkusové balóny pro lachtany“,  nejsou omluvou,…
  • Pochvala všem za bojovný výkon i odpoledne, myslím, že nejlepší hráč dne „Pižla“. Chceme vyhrávat a prohra, za kterou možná je trocha experimentu, nás věřím pro příště posílí. Naši smečaři Lukášovi fakt moc nepomohli,… (fakt vůbec 🙁 )