Česká Třebová : Železný Brod 0:3(-21,-18,-12) a 1:3(23,-19,-19,-15)

Do České Třebové jsem odjeli na desátou hodinu podle oficiálního rozpisu, chyběli bratři Káčové, Kubina, lyžař Tonev a Dupy (Houska pozvání na střed bez reakce odmítl :-)). V 10.00 hodin po soupeřích, rozhodčích ani stopy. Na domácí palubovce hráli mladí junioři a my jsme čekali jako oslové, než se domácí milostivě připotáceli a utkání začali v 11.00 hodin. Neznám svazový pravidla – rozhodčí mleli cosi o souběhu utkání (ale bylo to velmi podivné) ….. Zapudili jsme myšlenky na kontumaci  a domácí jsme v sestavě  Ruky, Kuba, Šáchič, Havlis, Barčus, Roman (brzy vystřídán Martinem), Kule na liberu – přehráli během hodiny po výborném výkonu.

V hospůdce jsme natankovali trochu toho C2H5OH a doplnili dietními knedlíky a vyrazili na druhé utkání. Začali jsme v nezměněné sestavě, proti které začali domáci velmi bojovně a evidentně nám další body nechtěli dát. První set byl jako na houpačce, v začátku jsme hodně prohrávali, poté vedli 19:16  a přesto jsem to dokázali pohnojit. Malinko odešel příjem, tak šel na plac místo Rukyho (který byl dopoledne bezchybný) nažhavený Lukáš. Šel do toho naplno, změnil se trochu rytmus hry a hlavně jsme vybojovali neuvěřitelné balóny v poli – v tu dobu se hrál opravdu pohledný sport. Třetí set byl boj o každý balón – v konci setu jsme soupeři „cukli“ a závěr setu byl jasně v náš prospěch. Čtvrtý set začal Lukáš těžkým servisem a hned v začátku jsme si vybojovali náskok, který se zvětšil postupně na rozdíl více než 10 bodů.  Prostě jsme soupeře jasně přejeli,…

Velmi dobře hráli všichni a především bojovali jako správní sokolové. Dovolím si vyzdvihnout skvělý výkon Havlise, který „řádil  na U velmi tvrdou rukou“ –  tvrdé rány střídal nezvykle  s technickými údery a soupeře doslova ničil. Velmi dobře odpoledne Barčus a Lukáš,… konečně ! Martin odvedl svoje,.. Roman bez jakékoliv jiskry a chuti na sport,  proseděl celý den na lávce 🙁  Někde je chyba,… v nás to ale není.

• Nevím koho to napadlo jít na ples na Janov (asi Kule), ale nápad to nebyl špatný. Fajn zábava a spousta volejbalistů a volejbalistek. Dobré zakončení úspěšné soboty.
  • Havlíčkův Brod doma 2x rupnul s Dřevěnicemi, což pro nás není tak špatná zpráva.
  • Loko doma 1:1 s Bolkou