Bižu Oldies v paté kavlifikaci opět bronz

Bižu Oldies – pátý turnaj M ČR V 50 Bezděkov opět bronz

Trefit do Bezděkova na pokraji Železných hor nedaleko Chotěboře je někdy složitý oříšek, Bezděkovů je totiž po republice vícero a tak zaplať Bůh, navigace svála posádku auta Tom, Pavluša a Beny jen někam k Pardubicím a ne na Šumavu, kde leží víska podobného jména, 50 kiláků navíc je, ale slušná porce. Ostatní plejeři dorazili včas, Míša, prágr, Kiďák, Kuzma a Petr. Bezděkov nás přivítal větrným počasím, občas přecházejícím v mírnou vichřici a teplotou okolo 13 stupňů Celsia, na volejbal nic moc. Turnaj byl rozlosován do tří skupin po třech týmech, protože z účasti se omluvil Třinec. Pro nás to znamenalo ve skupině porazit Buštěhrad a Pozdní Sběr, který je v průběžném pořadí na čtvrtém místě, hned za námi a postoupit do finálové skupiny. Tým z Prahy měl výhodu, že začínal s Buštěhradem, který je přece jen slabším týmem a trochu si na tu větrnou hůrku zvykl. O to složitější na začátku turnaje to měl náš tým. Pozdní Sběr ve své asi nejsilnější sestavě věděl to samé, co my, kdo vyhraje vzájemný duel bude z tohoto turnaje brát lepší body do celkového pořadí. Základ Oldies: na bloku Tomáš s Petrem, smečovátka Kiďák s Kuzmou, na účku Míša, prágr na trku a liberoval Beny. Celé utkání bylo o velké trpělivosti, když to nešlo jinak, díky vichřici, jen přendat balón, ať se trápí soupeř. K vidění tedy byly dlouhé herní sekvence, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Faktem, ale bylo, že jsme si díky docela dobře fungujícím blokům a slušnému útoku vždy dokázali vybudovat malý náskok, který soupeř v koncovkách dokázal stáhnout. V nich jsme však prokázali lepší nervy a obě uhráli i když tu druhou až na čtvrtý pokus Kuzma loupákem mezi blokem do trojky. Druhé utkání s Buštěhradem byla trochu jednosměrka, dobře jsme podávali a ve všech ostatních činnostech byli lepší a tak zaslouženě 2 : 0 i s kanárem v prvním setu. Z druhých dvou skupin do finále postoupili dosud oba vedoucí týmy dlouhodobé soutěže, Sešlost Brno a Slavie Hradec Králové. S Brnem jsme sehráli velmi vyrovnaný a řekl bych i krásný zápas, který přihlížející publikum v průběhu hry oceňovalo potleskem. Celý set až do vyrovnané koncovky jsme o bod i dva vedli, za stavu 23 : 23, kdy Oslík na brněnské náhře vyrobil dvoják jak z učebnice, ale rozhodčího píšťala zůstala němá, útok z handy soupeř uhrál, v zápětí my do bloku a o osudu setu i utkání bylo rozhodnuto. Ve druhém setu Brno produkovalo svoji typickou hru, neskutečné zákroky v poli a slušný útok po perfektní přihrávce. Nám naopak odešel příjem a tak, když nás Franta Placatka načal na začátku setu na 0 : 4 svým plachťákem z ruky, v průběhu setu už jsem nedokázali tento náskok stáhnout. Utkání s Hradcem mělo skoro stejný průběh, až do koncovky prvního setu vyrovnaná hra, pak několik úletů na přihrávce a bylo jasno. Porážka 0 : 2 může mrzet, ale Slavia byla přece jen kompaktnějším týmem. Z páté kvalifikace berem tedy bronz, navyšujeme o bod odstup před Pozdním sběrem, ale na druhé místo ztrácíme 8 bodů.
Průběžné pořadí M ČR V 50 po pátém turnaji
1. Slavia Hradec Králové 46 bodů
2. Sešlost Brno 44
3. Bižuterie Jablonec nN. Oldies 36
4. Pozdní Sběr (Praha) 32

Nastává letní přestávka, shodli jsme se, že pokud Dřevěnice vypíší i supráckou kategorii, že budeme hrát, pak už nás čeká jen 13.9. poslední kvalifikace v Hradci Králové – Malšovicích a finále doma v Jablonci. Rozehrané to máme slušně a při dvojnásobném bodování za umístění ve finálovém turnaji bychom snad mohli pomýšlet i výš než jen na třetí místo……