Asi jsme volejbal úplně nezapomněli,….

TJ Bižuterie : VK Karlovy Vary 3:0(22,20,20) a 3:1(14,16,-24,22)

Soupeř z Karlových Varů přijel na domácí jabloneckou palubovku bez svého diagonálního smečaře Bicana a zřejmě i trochu s respektem, maje na paměti utkání podzimní části, kdy jsme soupeře přehráli zcela jasně. Naše řady byly také pěkně prořídlé (Jakubíček dovolená, Střižík –  čerstvé otcovské starosti, Barek a Kubeš pracovní povinnosti) a na střídání jsme tedy příliš možností neměli, zejména na smeči. Základní šestka začala zodpovědně a hned v úvodních balónech získala mírný náskok, který se nám dařilo držet po celou dobu dopoledního utkání. Karlovy Vary hráli velmi zakřiknutě a nepřesně – ono těch ranních více než 200 km v autě samozřejmě nikomu na výkonnosti nepřidá, ale přesto byl dopolední výkon soupeře nevýrazný a my jsme se naštěstí jeho hře příliš nepřizpůsobili (což bývá naším dobrým zvykem) a soupeře zodpovědně přehráli , bez jediného vynuceného střídání. Svá vysoká procenta na útoku odvedl Mirek Burian, Havel výborně na bloku. Tomáš Pastuch zahrál také velmi dobře, k úplně spokojenosti chybí stabilita jeho výkonu, zejména v koncovkách. Naši oba blokaři tentokrát soupeře na druhé straně  sítě přehrávali poměrně jasně. Bohužel jsme dost „hořeli“ na přihrávce a tak Čert, přestože má opravdu hodně rychlé nohy, to neměl vůbec jednoduché.

Druhé utkání jsme začali dříve proti původnímu rozpisu o hodinu dříve, výrazně posíleni o oba dopolední pracanty, Jaromíra Kubeše a Jardu Barka. Věřili jsme , že tyto posily výrazně zlepší přihrávku a vyměnili i nahrávače.  První dva sety byly pro hostující tým hodně nepovedené – náš tým výborně přihrával – prakticky bezchybně a tak si „Ruky“ mohl s nahrávkou doslova pohrát. Soupeře jsme ničily i precizním blokem „od lajny“. Do třetího setu jsme dali opět prostor Tomášovi, který vystřídal do té doby bezchybného Kubinu. Třetí set jsme si především zkomplikovali sami – vidina lehkého vítězství a chyby na příjmu Patrika i Tomáše, dostali soupeře zcela zbytečně do hry. I přes tyto trable jsme měli  na rukách match-ball na 3:0, který dvojice veteránů „Ruky a Šáchyč“  trochu zbytečně prošvihla a následoval zasloužený trest v podobě ztraceného setu. Po opětovných problémech s příjmem na začátku čtvrtého setu, jsme vrátili do hry Kubinu a vše opět začalo fungovat. Dostali jsme soupeře pod sebe a čtvrtý set, ve kterém se hrál myslím velice slušný volejbal, dotáhli do vítězného konce.  Zasloužené vítězství a potvrzení druhého místa v tabulce, bylo myslím důstojným rozloučením s domácí halou a domácími fanoušky v tomto ročníku soutěže. Poslední utkání hrajeme po pauze v Mladé Boleslavi, která bude bojovat o existenci a záchranu soutěže.

Sestavy:

1.  Šácha, Dupač, Procházka, Burian, Pastuch, Havel, libero: Horčička střídali: Rückensteiner
2. Šácha, Hrubeš, Rückensteiner,, Kubeš, Barek, Havel  libero: Horčička střídali: Pastuch
3. Rakovník 2x slehnul v Chabařovicích,…

Překvápka:

• Bolka 2x smázla Modřany venku
  • Ervěnice 2x lehly s Pragovkou doma
  • Rakovník 2x prdnul v Chabařovicích

Takže konec soutěže je ještě hodně otevřený, ale troufnu si říci, že Ervěnice ve Varech nevyhrají,…… O druhého sestupujícího to bude ještě pěkně tuhý boj 🙂

1. VK Rakovník 35 25 10 0 85:44 2980:2721 60
2. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 35 24 11 0 81:52 3025:2847 59
3. VK Slovan Chabařovice 35 18 17 0 73:73 3198:3209 53
4. TJ Lokomotiva Liberec 35 18 17 0 65:67 2994:2931 53
5. TJ Spartak Modřany 35 16 19 0 70:75 3213:3222 51
6. TJ Praga 35 16 19 0 64:73 2944:3016 51
7. Volejbalový oddíl Příbram B 35 15 20 0 63:72 2954:3017 50
8. VK Karlovy Vary 35 15 20 0 63:76 3031:3170 50