2. kolo ČP kadetek v Lanškrouně

Poslední únorový víkend jsme odehráli 2. kolo Českého poháru v Lanškrouně. Díky začínajícím jarním prázdninám u nás a zraněním jsme nejeli v plné sestavě a jeli jsme si pro jasný sestup do poslední skupiny. První den byl naprosto demotivující….čtyři zápasy a čtyři prohry, i když ve třech tiebreacích, takže tři body ze soboty vzešly. Pro ostatní jsme byli k smíchu, že jsme sběrači tiebreaků, ale kdo se směje poslední….. Neděle byla obratem nebo spíš skokem do jiné dimenze. První zápas nás čekal favorizovaný Vsetín, proti kterému jsme už v Plzni urvali bod v tiebreaku, takže jsme věděli, že možné je vše a bylo. Tentokrát byl tiebreak na naší straně a ostatní sledovali, jak Vsetín poráží tým, který v sobotu ani jednou nevyhrál. Po té nás čekal opět dobře našlápnutý tým a to Slavia Hradec a první set jsme jim zatopili pod kotlem a skóre dotáhli do stavu 23:25. Druhý set už nám bojkotoval nízký strop, ale s ostudou jsme opravdu neodešli. Poslední zápas jsme si rozdali s domácím Lanškrounem, kde současně na vedlejším kurtu bojovali Svitavy a Bráník a rozhodovalo se mezi námi třemi, kdo se udrží ve skupiny a které dva týmy sestoupí. A na naší straně opět přišlo překvapení……děvčata už nemohla a závěry setů byly s jazykem na vestě, ale urvali jsme jedinou výhru 2:0 naprosto rozhodující pro naše udržení. Takže do 3. kola jdeme stále držící se ve 2. výkonnostní skupině, kam se nám vrací Nový Bor….vždy je se na co těšit 🙂