1. liga žen

Volejbalistky dvakrát zvítězily na hřišti Sokola Dobřichovice, v pátek i v sobotu.

Skvěle pokračovaly v dalším dvoukole letošní sezony 1. ligy volejbalistky Bižuterie.

Sokol Dobřichovice – Bižuterie 0:3 (-10, -18, -19)

Mladý tým Bižuterie zaskočil domácí favoritky utkání již v prvním setu a vyhrál jednoznačně v poměru 25:10. Ve druhém setu Jablonečanky vyhrály 25:18 a ve třetím stvrdily své přesvědčivé vítězství v poměru 25:19. Kompaktním výkonem soupeřky doslova převálcovaly, když je zatlačily výborným servisem a naopak kvalitním příjmem a obranou v poli si připravovaly pestré útočné kombinace.

Základní sestava Bižuterie: Fixová, Smolková J., Javůrková, Dvořáková, Jakuškina, Blažková, libero Nováková. Střídaly: Truksová, Brunclíková, Úradniková, libero Ptáčková

Sokol Dobřichovice – Bižuterie 2:3 (19, 23, -19, – 14, -14)

Na sobotní zápas se lépe vyspaly domácí volejbalistky, které zlepšeným výkonem především na servisu a v útoku nedaly první dva sety Bižuterii šanci, i když koncovka druhého setu byla již vyrovnaná a naznačila další vývoj utkání. Bižuterie se vyrovnala na příjmu s tvrdým podáním soupeřek, a to vedlo především ke zlepšení útočné činnosti. Hráčky Bižuterie vývoj utkání otočily, projevila se jejich lepší fyzická kondice. V dramatické koncovce rozhodujícího pátého setu zvítězily 16:14.

Základní sestava Bižuterie: Fixová, Smolková J, Jakuškina, Javůrková, Dvořáková, Blažková, libero Nováková. Střídaly: Brunclíková, Truksová, Úradniková, libero Ptáčková

Tento víkend hostíme v Městské hale hráčky Sokol Nusle Praha, v pátek od 18 hodin, v sobotu dopoledne od 10 hodin.