Velká cena Přerova ve volejbale juniorek a kadetek 2015

Juniorky JablonecTradiční součástí přípravy našeho týmu je od roku 2011 Velká cena Přerova juniorek a kadetek ve volejbale. Opět jsme vyrazili v pátek ráno spolu s ČD do Přerova, začátek náhradní přeprava autobusy Liberec – Stará Paka. Ostatní už bez zádrhelů a strachovka nalézt do vlaku – obsadit místenky Pce – Olmik a dojezd Olmik – Přerov. Páteční zápasy na ZŠ Trávník – školní tělárna menších rozměrů, ale na hraní v pohodě! Zbytečně ze setbolu ztrácíme první set proti juniorkám Olympu, který zápas s námi podcenil, ale naše chyby v závěru setu nás připravily o vítězství. Ve druhém setu už Olymp hrál důrazněji. Ve druhém zápase náš nejhorší výkon na turnaji a porážka s Prostějovem B. Ve třetím zápase vítězství se slovenským týmem Nové Mesto nad Váhom 2 – 1, který porazil 2 – 1 Prostějov B! Škoda, z této skupiny se dalo postoupit mezi 16 nejlepších týmů turnaje. Sobotní program se hrál také na 2 vítězné sety do 21 bodů a zkrácená sada do 15 rozdílem 1 bodu! Výsledky: Nový Jičín 2 – 1, Junior Brno 2 – 0, Bílovec 0 – 2, Olymp Praha B 2 – 1, Prostějov A 0 – 2 a Vyškov 0 – 2. Zvýšená bojovnost a úsilí našich hráček, trochu jsme získali výhodu nepostupem – vítězná utkání a lepší herní projev! Nedělní dohrávka opět naAnička Zajíčková v útoku ZŠ Trávník a vítězství nejdříve nad týmem Brno – Jehnice a poté také 2 – 0 na sety nad nebezpečným Zlínem! Celkově 25 flek a 6 vítězství a 5 porážek. Herní chování a týmový herní výkon nám stoupá viz turnaj v Ústí nad Orlicí na konci května 2015, ale musíme zmenšit počet nevynucených chyb pří “ danke balech“,  stabilizovat servis s minimem chyb na set a vyvarovat se nedohrávaných bodových míčů. Povinností – v Německu píší “ službou“ je hra po přihrávce a tam jsme náchylní na násobené chyby na příjmu a v útoku! To další je komunikace, kde si své odvádí na liberu Havlík a musí se k němu přidat další hráčky! Obrana v poli by měla vyhrávat více míčů v povinných směrech vedle dvojbloku a hodně práce nás čeká při blokování – zavírání bloku, správné časování a přesah! A pilovat spolupráci a komunikaci nahrávačka – útočnice, bez toho budeme hrát “ hluchoněmý“ volejbal a to je průšvih! Soutěž nám začíná 26. září na TU Liberec. Ve skupině jsou jasně rozdané karty – Hradec Králové je favoritem skupiny – na turnaji obsadil 3. místo a všechny ostatní týmy mohou mít podobnou výkonnostní úroveň, nás by měl zvýhodňovat lepší trénink a schopnost dát kvalitní servis a stabilnějí útočit než soupeři s lepší organizací hry! Díky Vláďovi a jeho rodině, která dorazila podpořit náš tým do Přerova i s ukázkou Adamova „work outu“ …gumová kolínka a vylezu všude, kde se dá…!