The Singing Volley Train,..

Vrtule Frýdlant : TJ Bižuterie 0:3(-17,-17,-17) a 0:3(-16,-20,-22)

Po letech jsme vyzkoušeli, jak je příjemné cestování vlakem a vyrazili za soupeřem z Frýdlantu trochu modernější osadní lokálkou. Zápletka začala již na nádraží, kdy se mě snažili někteří sokolové zmást s umístěním haly. Nicméně 2 km s plnou polní (taška s foťákem a kytara v tvrdém futrále) do kopce, mně osobně úplně stačila a ostatní vypadali, že na tom nejsou o mnoho lépe :-).

Volejbal po všech stránkách s korektním průběhem, rozhodčím kupodivu bez chyb a s velmi bojovným, o parník mladším týmem, který přeci jenom vyrobil poměrně hodně vlastních chyb. To, že se druhé utkání hrálo pod dohodě už za půl hodiny, nebyl zřejmě nejlepší nápad. Průběh byl trochu složitější, zejména ve třetím setu domácí hráli jako o život, ale pomohli jsme si vystřídáním a utkání dohráli. Ale v tom pointa nebyla,..

Osudové se nám stalo setkání s výbornou místní hospodou, zahrnující skvělou domácí kuchyň a nefiltrovanou Plzeň. Zahulákali jsme si, rozbořili „nějaký politický mítink“ a rozezpívali zpáteční vlak. Cesta přes ztemnělý les k domovu, připomínala návrat osleplých Bulharů do ztracené vlasti,.. Nevím, zda vlakem ještě někam, někdy pojedeme 🙂