Sakra, tak jak na ten servis ?

volejbalové podání metodika

Volejbalové podání aneb jak správně na servis ?

Sobotní účast na BMV mě lehce  přiměla k napsání tohoto příspěvku,…

Metodických pouček svazových je celá řada, ale dovolím si přiložit pár videí, na kterých budete marně hledat při plachtícím servisu vysoký nadhoz a nataženou ruku jako pravítko,.. Rotovaný servis ze země, jako nejjednodušší variantu pro přihrávače v tréninku neřešíme 🙂 A nemluvím ani o archaismech jako je „špetka“ a podobných dalších vymoženostech,.. 😀

Základem je postavení těla a jeho držení, postavení nohou a pohybu obou rukou, včetně dlaně a zápěstí. Není to žádná věda, jenom je potřeba to důsledně vyžadovat,… 🙂 Jako největší kiks vidím u malých dětiček špatně nohy a nadhozený balon klidně do výšky 3-4 metry s tím, že to je jednodušší,.. Ale to je veliký omyl 😀 nebo ne ?

V tomto videu naleznete popsané 4 základní typy podání,..   Rotovaný servis ze země je zbytečný 🙂 a smečovaný servis je o parametrech jedince,..

A na závěr Tod Bertucci a jeho „heigh-elbow“,… pro rychlejší a razantnější verzi se používá výraz „low – sharp elbow“, který je uveden pro plachtu ze země v následujícím videu,..

 Anička Zajíčková